Цена

1.300ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Л-карнитинот кој е природно присутен во мускулите, е основна компонента во преносот на молекулите на масните киселини во станиците на митохондриите. Се создава во телото преку аминокиселини и метионин. Л-карнитинот е ендогена молекула вклучена во метаболизмот масти. Има улога во транспортот на масни киселини до митохондриите каде потоа се произведува енергијата во станиците.  Поради тоа Л-карнитинот може да биде корисен сопатник со правилна исхрана и режим на вежбање при остварувањето на вашата сакана телесна тежина.

Активни состојќи8мл содржат 400 мг Л-карнитин

УпотребаЗемите 4мл еднаш до два пато дневно, најдобро пред физичка активност

Состав:

Пакување:

500мл

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024