Цена

1.420ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Isotec Endurance, 1000 g

Формула за дополнување на јагленихидрати и електролити.  

Тренингот со тегови и вежбите за издржливост можат да ги намалат залихите на телесната енергија и да доведат до загуба на течности и електролити. Зголемената телесна температура и потењето го забрзуваат тој процес, кој што резултира со послаби перформанси. Ова можеме да го избегниме со самото дополнување со витални супстрати (течности и електролити).   

Isotec Endurance е извор на три различни јагленихидрати, од кои секој има свои и поразлични карактеристики.

Јаглехидратите придонесуваат за одржување на издржливоста.

Витамин Ц придонесува за функција на имунолошкиот систем за време  и по тешка физичка активност

Крајниот ефект се постигнува со дневна доза од 200 mg (една доза Isotec Endurance) како дополнение на препорачаната дневна доза на витамин C! 

Упатство за употреба:

 Ставете 1 лажица (33 грама) на Isotec Endurance во 500 мл вода. Се користи за време на тренинг како додаток на јаглехидрати, течности и електролити (минерали). Isotec Endurance може да се користи 30-60 минути пред активност така што би му ги обезбедиле на телото потребните  јагленихидрати и течности или по тренинг за дополнување на гликогенските резерви. Користете го овој производ во комбинација со храна, како дел од здрава и балансирана исхрана, а не како замена за храна.

Состав:

Информации за алергени: Произведено во објект каде што се процесираат протеини од млеко, соја и јајца, и глутен и кикирики. 
Состав:. Малтодекстрин, Декстроза, Фруктоза, Закиселувач, Натриум Фосфат, Калиум Дихидроген Фосфат, Вкусови (Црн Чај, Лимон), Аскорбинска Киселина, Бои (Карамел), Вештачки Засладувачи (Сукралоза, Ацесулфам К), Dl-Алфа Токоферил Ацетат.

Вкус: Лимон-лимета, Портокал

Пакување:

 1000 g

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024