Цена

2.470ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

SCI - MUSCLE ISO PHARM е најдобрата форма на млечен протеин, соржејќи над 83% протеин. Имајќи ја највисоката Биолошка вредност на било кој познат протеин, Млечен протеин изолат содржи високи нивоа на есенцијални и неесенцијални аминокиселини. Во производството на нашиот SCI - MUSCLE ISO PHARM ние користиме Cross-Flow микрофилтрација, деликатен процес, која користи филтри за да го раздели протеинот од мастите, холестеролот, и лактозата базирана на молекуларната големина и маса. SCI - MUSCLE ISO PHARM ни дава над 83грама протеин, низок е во масти и лактоза, а богат е со калциум. Нашите производствени методи овозможуваат задржување на биолошката активност на млечниот протеин.

- CFM млечен протеин изолат

- 83% протеин по тежина

- Повеќе од 41гр протеин на 50гр сервирање

- Повеќе од 10гр Глутамин

- Повеќе од 6,9 БЦАА по сервирање

Нутритивни вредности:

Сервирање по доза: 25гр (1/2 дозерка) Сервирања во кутија:  (900гр  36сер) / (1.8кг 72сер)

Сервирање по доза:

на 100гр

на 25гр

  на 50гр

Енергија

383,7Кцал/1625,6Кј

95,9Кцал/406,4Кј

191,8Кцал/812,8Кј

Протеин

83,00гр

20,75гр

41,50гр

Јаглехидрати

4,10гр

1,02гр

2,05гр

- Од кои Шеќери

0,05гр

0,01гр

0,02гр

Масти

3,70гр

0,92гр

1,85гр

- Од кои заситени масти

0,60гр

0,15гр

0,30гр

Влакна

1,00гр

0,25гр

0,50гр

Содиум

0,16гр

0,04гр

0,08гр

Калциум

270мг(33,8%RDA*)

67,5мг(8,4%RDA*)

135мг(16,9%RDA*)

Амино киселини на 100гр

Л – Леуцин                                                           6912мг

Л – Треонин                                                  4268мг

Л – Изолеуцин                                                     3482мг

Л – Аланин                                                    3432мг

Л - Валин                                                               3568мг

Л – Пролин                                                    7459мг

Л - Аспарагинска киселина                              6433мг

Л – Тирозин                                                      2548мг

Л - Глутамин / Глутаминска киселина        21624мг

Л – Метионин                                              1587мг

Л - Серин                                                              4374мг

Л – Цистеин                                                  1892мг

Л - Глицин                                                            2162мг

Л – Фенилаланин                                        3343мг

Л - Хистидин                                                        1401мг

Л – Лизин                                                      4680мг

Л - Аргинин                                                          2309мг

Л – Триптофан                                                878мг

† Непосочена дневна вредност.

%RDA* Препорачан дневен внес.

**Процентниот дневен внес е базиран на 2000 калории диета.

Забелешка: Нутритивните вредности и состојките можат да варираат во зависност од вкусот

         

 

Состав:

Cross – Flow микрофилтриран млечен протеин изолат, пептидно врзан глутамин (од хидролизат пченичен протеин), Какао (за чоколаден вкус), Вкус, Засладувачи: Сукралоза, Ацесуфам калиум.

НЕ СОДРЖИ АСПАРТАМ И ГМО СОСТОЈКИ

Информации за алергени:

Содржи млеко, пценица. Произведено во опкружување во кое се произведуваат Млеко, Јајца, Соја, Пценица, Кикирики, Лешници.

Употреба:

Промешајте 25гр (одприлика ½ дозерка) во 150мл вода или млеко после тренинг.

Професионални спортисти:

Промешај 50гр (1  дозерка) во 200мл вода или млеко после тренинг.

Предупредување:

Овој продукт не е создаден да дијагностицира, третира, лечи или да спречи било каква болест. Суплементите за исхрана не треба да се користат како замена за избалансирана и обилна диета.

Да не се конзумира повеќе од дневната препорачана доза.

Рокот на траење провери го на пакувањето.

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023