Цена

2.250ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

SCI - MUSCLE HYDROFLEX е ултра-премиум чист мускулен млечен протеин, суплемент со најдобар вкус на пазарот. Мултифункционален суплемент користен пред вежбање, по вежбање или во било кое време од денот, SCI - MUSCLE HYDROFLEX е дизајниран за поддршка на:

 

Нутритивни вредности:

-          Сервирање по доза: 26гр (од прилика 2/3 дозерки).

-          Сервирања во пакување: 35сер (900гр) / 77сер (2кг)

Вредности по доза:

на 100гр                         

на 26гр                         

на 39гр

Енергија   

407,3Кцал/1721Кј

105,8Кцал/447,4Кј      

158,8Кцал/671,1Кј

Протеин  

77,50гр

20,15гр

30,22гр

Јаглехидрати   

6,80гр

1,76гр

2,65гр

-од кои шеќери                                            

2,90гр

0,75гр

1,13гр

Масти

7,50гр

1,95гр

2,92гр

-од кои заситени масти                              

3,30гр

0,85гр

1,28гр

Влакна

1,30гр

0,33гр

0,50гр

Содиум      

0,17гр

0,04гр

0,06гр

Калциум

276мг(34,5%РДА*)

71,7мг(8,9%РДА*)         

107,6мг(13,4%РДА*)

Фосфор                                     

220мг(31,4%РДА*)

57,2мг(8,1%РДА*)            

85,8мг(12,2%РДА*)

Амино киселински состав на 100гр

Л-Леуцин                                                 6677мг      

Л – Треонин                                                   3888мг

Л-Изолеуцин                                          3452мг      

Л – Аланин                                                     2925мг

Л-Валин                                                    3600мг      

Л – Пролин                                                     6896мг

Л-Aспарагинска киселина                   5516мг    

Л – Тирозин                                                    2444мг

Л-Глутамин/ Глутаминска кис.        20372мг   

Л – Метионин                                                1291мг

Л-Серин                                                   4063мг     

Л – Цистеин                                                    1731мг

Л-Глицин                                                 2086мг   

Л-Фенилаланин                                             3177мг

Л-Хистидин                                             1431мг    

Л-Лизин                                                           4242мг

Л-Аргинин                                               2466мг    

Л-Триптофан                                                    558мг

Непосочена дневна вредност.

%RDA* Препорачан дневен внес.

**Процентниот дневен внес е базиран на 2000 калории диета.

Забелешка: Нутритивните вредности и состојките можат да варираат во зависност од вкусот

         

 

 

 

 

Состојки:

Премиум Млечен Протеин составен од (Инстант Млечен Протеин Концентрат (снабден со  Бета – Лактоглобулин (BLG), Алфа – Лакталбумин (LALBA), Имуноглобулин (IG), Бовин Серум Албумин (BSA), Лактоферин (LF), Колострум (природно од млекото, Хидролизат млечен протеин Изолат, CFM млечен протеин изолат), Глутамин врзан со пептиди (од Хидролизат пченичен протеин), Какао (поради чоколаден вкус), Вкус, Засладувачи: Сукралоза, Ацесулфам Калиум.

НЕ СОДРЖИ АСПАРТАМ И ГМО СОСТОЈКИ!

Информации за алергени: Содржи млеко, пченица. Произведено во опкружување каде се произведуваат и млеко, јајца, соја, пченица, кикирики и лешници.

Употреба: Промешајте 26гр (од прилика 2/3 дозерки) во 150мл вода или млеко 1-2 пати на ден.

Професионални атлети: Промешајте 39гр (1 доза) со 200мл вода или млеко.

Предупредување:

Овој продукт не е создаден да дијагностицира, третира, лечи или да спречи било каква болест. Суплементите за исхрана не треба да се користат како замена за избалансирана и обилна диета.

Да не се прекорачува дневната препорачана доза.

Датата е запишана на самото пакување.

Да се чува на суво и ладно место.

 

Да се чува на страна од дофат на мали деца.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024