Цена

125ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

Hustle Protein Bar, 45 g

 

 

 

Новото протеинско чоколадо е погодно за сите моменти кога ви треба здрав и вкусен оброк!

 

Hustle Bar содржи највисок сооднос на протеини, јаглени хидрати и масти, идеален за вашиот активен животен стил! Со 14 грама протеини и 15 грама јаглени хидрати, тоа е совршена закуска која ќе ви ги обезбеди сите хранливи состојки што ви се потребни и ќе го засладите вашето непце со одличен вкус, со што ќе се обезбеди природна арома на Бурбон ванила!

 

Hustle for that muscle!

 

Hustle Bar содржи есенцијални аминокиселини и целосни протеини кои придонесуваат за зголемување и одржување на мускулната маса, што го прави совршен  брз оброк по тренингот или за време на поголеми оброци.

 

Исто така е одличен извор на растителни влакна.

 

Зошто треба да го испробате новиот протеински бар „Хастл“?

 

Нема додаден шеќер - содржи само природни шеќери

 

Ниска содржина на шеќер

 

Богат е со протеини што помага да се зголеми и одржи мускулната маса и да се одржи здравјето на коските

 

31% протеини - 14 g по порција

 

Извор на влакна

 

Со природна арома на Бурбон ванила

 

Освен аспартам, сукралоза и ацесулфам К.

 

Нема вештачки бои

 

Погоден за вегетаријанци

 

 

 

Употреба:

 

Конзумирајте го како протеински меѓуоброк

 

Предупредување: преголемата конзумација може да предизвика лаксативни дејство

 

 

 

Состав:

 

Просечни вредности на

100 гр

45гр(%%

Енергетска вредност

1557 кј/373 кцал

701 КЈ/168 кцал(8%)

Масти

17гр

7.8г(11%)

-од кои заситени масни киселини

11гр

5.1гр(26%)

Јаглехидрати

32гр

15гр(6%)

-од кои шеќери

0,8гр

0,4г(0%)

Од кои полиоли

29гр

13гр

Влакна

4,3гр

1,9гр

Белковини

31гр

14г(28%)

Сол

0,45гр

0,20гр(3%

 

 

 

*препорачан дневен внес за возрасни (8 400КЈ/ 2000кцал)

 

** Содржи природни шеќери

 

Напомена: Овие состојки се однесуваат само на вкусот Dark Chocolate Raspberry. Другите вкусови имаат други нутритивни состојки

 

 

 

Состојки : прелив од темно чоколадо 32% ( какао маса, засладувач (малтиол), какао путер, емулгатор ( соин лецитин) , природна арома од Бурбон ванила), млечни белковини, засладувач(малтиол), хидролизиран говедски колаген, крцкави парчиња од какао и соја ( белковини од соја,тапиока скроб, какао во прав) средства за задржување на влага( глицерол, сорбитол), кондензирано млеко, вода, белковини од соја, кокосово масло,какао во прав (10-12% масти), путер од какао, арома, природна арома, киселина( лимонска киселина) ,емулгатор( моно-и диглицериди масни киселини), сол, природна арома од малина, боја)

 

Информации за алергени: Произведено во објект во кој се обработува глутен, јаткасти плодови, јајца и кикирики.

 

Начин на чување: чувајте го на ладно и суво место, подлаеку од сончева светлина, на температура до 18 Ц.

 

 

 

Произведено во ЕУ за : Polleo Adria d.o.o. Сомборска 134,10090 Загреб,Хрватска

 

Земја на потекло: ЕУ

 

Пакување:

45гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024