Цена

189ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

High Protein Biscuits, 42,75 g

Највкусните фитнес колачи!

High Protein Biscuits се неодоливо вкусни колачи од какао кои едноставно се топат во уста. Полнети со крем од ванила и богати со протеини. Protein Biscuits е вистински десерт за сите љубители на бисквити. Во самиот момент ќе ви ја реши дилемата и желбата за нездрави грицки и десерти.

Бисквити кои сите ги обожуваме!

Protein Biscuits е идеална закуска во секое време од денот. Совршено оди со чај или кафе, а исто така е дополнителен извор на енергија кога ќе посакате нешто слатко. Пред, за време или после тренинг, на работа или на пат , ќе стане Вашата омилена ужинка. Бисквитите се идеално решение за сите кои целат кон здрава исхрана без дополнителен внес на шеќери. Protein Biscuits се богати со протеини, содржат ниско ниво на шеќери и можете да уживате во нив и додека сте на диета.

Карактеристики:

·         Највкусни бисквити

·         Со додаток на крем од ванила

·         Содржи висококвалитетни хранливи состојки

·         Совршен меѓуоброк

Употреба:

Конзумирајте ги како протеински меѓуоброк

Состав:

Просечни хранливи вредности на :

14.25г(1 бисквит)

100г

Енергетска вредност:

273КЈ/66 кцал

1872КЈ/450кцал

Масти

3,6г

24г

Од кои заситени масни киселини

1,9г

14г

Јаглехидрати

1,7г

12г

Од кои шеќер*

0,1г

0,8г

Од кои полиоли

1,2г

8.3г

Од кои скроб

0,4г

2,95г

Влакна

2,2г

16г

Белковини

6,0г

42г

Сол

0,07г

0,49г

 

*Содржи природни шеќери

Напомена: овој состав се однесува на вкусот Cookies& Cream. Имајте на им дека со одбирање на друг вкус , нутритивните врености се различни.

Состојки: Проетинска мешавина ( хидролизиран говедски желатин, билни протеини ( соја, глутен), млечни протеини, белка од јајце во прав) палминово масло, засладувачи ( ,алтиол, сукраоза) масло ( од млеко), растителни влакна, полидексторза, олигофруктоза, паста од какао, емулгатори( соја лецитин, моно и диглецириди масни киселини, моно-и диацетилни естери на винска кисленина, моно-и диглицериди масни киселини (DATEM) , арома( содржи млеко), регулатор на киселост( глуко-делта-лактон), средство за нараснување ( натриум бикарбонат), немасен какао прав.

Информации за алергени: Произведено во објект во кој се обработуваат производи кои соджат целер.

Начин на чување: цувајте го на ладно и суво место, заштитено од сончева светлина, на температура до 25Ц

Произведувач: Произведено во ЕУ за Polleo Adria d.o.o Somborska 134,10090 Zagreb,Hrvatska

Земја на потекло: ЕУ

Пакување:

42,75г( 3х14,25г)

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024