Цена

305ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Guilt-Free Fruit Spread, 220g, Strawberry
Овошје со божествен вкус!
 Неодоливиот џем од јагода ќе се вклопи совршено во вашиот план за спортска исхрана и ќе стане омилена ваша фитнес ужинка. Ова летно овошје со неодолив изглед, пријатен мирис и вкус е исто така здрав оброк. Јагодите можат да помогнат во зајакнувањето на имунитетот, да се третираат анемија, висок крвен притисок, вишок килограми, итн. Јагодите се полни со витамини и антиоксиданти и содржат различни материи кои го штитат организмот.
 Засладете го вашиот оброк со неодолив овошен вкус!
 Џемот од јагоди е едноставено идеалено фитнес слатко, има ниска енергетска вредност, без додаден шеќер, маснотии и вештачки бои! Џемот од јагоди може да се јаде наутро за појадок, да се додаде во десерти, овесна каша, да се намачка на тост, палачинки ... И на ова богатството од овошен вкус се додаваат парчиња сочни јагоди!

Главни карактеристики:
• Без шеќер
• Нема маснотии
• Погоден за вегетаријанци
• Нема додадени шеќери и масти
• Нема вештачки бои
• Со парчиња јагода

Употреба:
Додадете го во јадењето за подобрување на вкусот. Поделбата на фазите е природна појава. Добро протресете пред употреба.

Состојки: 

 

 

Просечна хранлива вредност на     

5 ml

100 g

Енергетска вредност   

4 kJ / 1 kcal

71 kJ / 17 kcal

Маснотии 

0 g

<0,5 g

од кои заситени масни киселини   

0 g

<0,1 g

Јаглехидрати 

<0,5 g

3,2 g

од кои шеќери

<0,5 g

1,4 g

Влакна  

0 g

<0,5 g

Протеини

0 g

<0,5 g

Сол 

0 g

<0,5 g


Состојки: Вода, 1,5% замрзнати сушени јагоди, вкус, згуснувачи (брашно од семе од јаглерод, ксантан гума), екстракт од црн морков, засладувачи (ксилитол, сукралоза), регулатор на киселост (лимонска киселина), боја (каротин).
Информации за алергени: Произведено во установа во која се обработуваат млеко, глутен, соја, јајца, семе од сусам, ореви, целер и сулфити.
Услови на чување: Да се чува на ладно, суво место, заштитено од директна сончева светлина на температури до 25 ° C. По отворањето, ладење и консумирајте во рок од 4 недели.
Произведено во ЕУ за: Полео Адрија Рибар, Самоборска цеста 134, 10090 Загреб, Хрватска
Земја на потекло: ЕУ пакување: 220 г.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024