Цена

2.160ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Green Superfood, Berry, 240 g

Вашата дневна доза на зеленчук и овошје за здравје!

Green Superfood Berryе внимателно направена мешавина од свеж зеленчук, интегрално овошје и зеленчук. Green Superfood  ви ја носи вистинската  храна на вашето тело а  освежувачки вкус што го има едноставно ќе го обожувате секој ден.

Органското земјоделство на докажани семејни фарми ширум светот е гаранција за врвен квалитет. Малите детали прават голема разлика.

Green Superfood Berry содржи: пченица, јачмен , луцерка, спирулина, хлорела, брокула, спанаќ, репа, моркови, ананас, акаи, мак и ацерола.

карактеристики:

Комплетен додаток во исхраната

Без глутен

Нема додадени шеќери

Без млечни производи

Без ГМО

органски

 

Употреба:

Измешајте 1 лажичка (8 g) на ден со 250 ml вода или растителен пијалок, измешајте со други состојки или додајте во омилениот рецепт за овес.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена за оброк или замена за балансирана диета.

состојки:

Состојки во препорачана дневна доза:

100гр

8гр

Енергетска вредност

1 569 kJ / 375 kcal

 

126 kJ / 30 kcal

Масти

2гр

0,2 гр

Од кои заситени масни киселини

0гр

0гр

Јаглехидрати

24гр

1,9 гр

Ок кои шеќери

6,0гр

0,5гр

Влакна

27гр

2,0гр

Белковини

22гр

1,8гр

Сол

0,76гр

0,06гр

Витамин Ц

4 404 mg (505 %)

 

32 mg (40 %)

 

Вкус: бобинка
Состојки: 71% зелена мешавина [пченица трева ° (Triticum estivum, лист), јачменова трева ° (Hordeum vulgare, лист), луцерка ° (Medicago sativa, лист), спанаќ ° (Spinacia oleracea, целото растение), spirulin ° (Arthrospira) платензис, цели алги), хлорела ° (Chlorella vulgaris, алги;  wallид), брокула ° (Brassica oleracea, овошје)], мешавина од овошје и зеленчук 14% [шипинка ° (Роза canina, овошје), ананас ° (ананас овошје), морков ° (Daucus carota, корен), екстракт од ацерола (Malpighia glabra, овошје), екстракт од зелен чај (Camellia sinensis, лист), acai ° (Euterpe oleracea mart., овошје), репка ° (Бета вулгарис, корен), малина (Rubus idaeus, овошје), афион ° (Lepidium meyenii, корен)], мешавина од влакна [fructooligosaccharides, лен ° (Linum usitatissimum, семе), јаболка пектин (Malus domestica, овошје)], пеперминт (Мента пиперита) , лист), згуснувач (силика), ензимска смеса (Lactobacillus acidophilus,) липаза, лактаза, целулаза). ° од органско земјоделство.

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена за оброк  или замена за балансирана диета. Да се ​​чува подалеку од мали деца.

 Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Не се препорачува за фенилкетонурија, оштетување на бубрезите, заболувања на тироидната жлезда, болки во стомакот, илеус, тешкотии при голтање, тумори зависни од хормони, бремени жени, жени кои дојат и деца. Услови на чување: Да се ​​чува на ладно, суво место, заштитено од директна сончева светлина на температури до 25 ° C.

 

 Производител: Amazing Grass, 230 Newport Center Dr., Suite 300, Newport Beach, CA 92660, САД Земја на потекло: САД пакување: 240 г.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024