Цена

2.990ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Gold Standard 100% Plant  вегански протеински прашок е направен за индивидуалци насочени кон целите, кои се грижат што јадат. Направен е од 100% вегански состојки, а составот на протеините е исклучиво од растителни извори. Исто така, содржи комплетен профил на аминокиселини и нема додадени вештачки бои или ароми. Gold Standard 100% Plant протеин ќе ви помогне да ги постигнете целите во исхраната.

 

Главни карактеристики:

 

24 грама растителен протеин по порција

Го стимулира растот на чистата мускулна маса и нејзино одржување

Содржи повеќе од 100% од препорачаниот внес на витамин Ц.

Добар извор на витамин Б12

Не се додадени вештачки бои или вкусови

Користење на:

Измешајте 1 порција (36 g) со 240 -300 ml вода и консумирајте еднаш на ден. Се препорачува консумирање после тренинг.

 

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози. Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана исхрана.

 

Состав:

Просечни хранливи вредноси на:

100 g

36 g (% PU*)

Енергетска вредност

1 663 kJ / 397 kcal

599 kJ / 143 kcal (7 %)

Масти
-
од кои заситени масни киселини

6,5 g
2,0 g

2,4 g (3 %)
0,7 g (4 %)

Јаглехидрати
-
од кои шеќери

12 g
2,7 g

4,2 g (2 %)
1,0 g (1 %)

Влакна

3,7 g

1,3 g

Протеини

68 g

24 g (50 %)

Сол

2,3 mg

0,8 mg (14 %)

 

(% PDU°)

(% PDU°)

Витамин Ц

265 mg (331 %)

95 mg (119 %)

Витамин Б12

1,4 µg (58 %)

0,52 µg (21 %)

 

Забелешка: Табелата со просечни хранливи вредности, составот и состојките се однесуваат само на вкусот на чоколадото. Имајте на ум дека со избирање друга опција / вкус, хранливите вредности може да варираат.

 

Состојки:

 

Чоколаден вкус: протеини од грашок, протеин од ориз, природни ароми, какао во прав со намалени маснотии, згуснувачи (гума гума, гусанн гума), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), натриум хлорид, засладувач (сукралоза), цимет, калинка во прав, витамин Б12 (цијанокобаламин).

 

Арома на ванила: Протеин од грашок, протеин од ориз, природни ароми, згуснувачи (гуар гума, џвакање од ксантан), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), натриум хлорид, цимет, засладувач (сукралоза), калинка во прав, витамин Б12 (цијанокобаламин).

 

Арома на бобинки: протеини од грашок, протеини од ориз, природни ароми, згуснувачи (гуар гума, гусантан гума), цимет, киселина (лимонска киселина), витамин Ц (Л-аскорбинска киселина), боја (бетанин), натриум хлорид, засладувач (сукралоза) , овошје во прав од калинка, витамин Б12 (цијанокобаламин).

 

Информации за алергени: Може да содржи млеко, глутен, јајца, соја, ореви и кикирики.

 

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

 

Земја на потекло: Англија Производител: Glanbia Nutritionals (UK) Ltd., Unit 3 Road Romaldkirk, Riverside Park, Middlesbrough, TS2 1XA, Англија

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024