Цена

3.400ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Optimum Nutrituin Gold Standard 100% Isolate chocolate- протеин од сурутка со вкус на чоколадо 930г

Користење:Додадете 30 гр прав (1 полна лажичка) во 200мл ладна вода, промешајте и пијте.

Користете како: Конзумирајте како протеинска закуска или оброк после активност за закрепнување.

Додаток во исхраната, не е замена или замена за балансирана исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Состав:

Просечни хранливи вредности на:

                                                100 гр                                                                 30 g (% СТП *)

 

Енергетска вредност      1531 kJ / 366 kcal                                           459 kJ / 110 kcal (5%)

Масти                                     1,4 гр                                                                       0,4 g (1%)

- од кои заситени масни киселини   0,4 гр                                                   0,1 g (1%)

Јаглехидрати                               4,5 гр                                                               1,3 g (1%)

- од кои шеќери                          1,1 гр                                                               0,3 g (<1%)

Влакна                                          0,9 гр                                                                0,3 гр

Протеини                                   83 гр                                                                 25 g (50%)

Сол                                               0,74 гр                                                              0,22 g (4%)

*Препорачан калориски внес за просечна возрасна личност (8 400 kJ/2 000 kcal)

Забелешка: Табелата со просечни хранливи вредности се однесува само на вкусот на чоколадото. Имајте на ум дека со избирање друга опција / вкус, хранливите вредности може да варираат.

Состојки: Арома на чоколадо: Изолат на протеин од сурутка (од млеко) 94% [изолат на протеин од сурутка (од млеко), изолиран хидролизиран протеин од сурутка (од млеко), емулгатор (лецитин од соја)], ароми (млеко), какао во прав намален масти хлорид, згуснувач (џвакање од ксантан), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, јајца, ореви и кикирики.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С. Земја на потекло: Англија

 

Производител: Glanbia Nutritionals (UK) Ltd., Unit 3 Road Romaldkirk, Riverside Park, Middlesbrough, TS2 1XA, Англија

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024