Цена

720ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

JAMIESON GLUCOSAMINE TURMERIC COMPLEX е производ кој:

  • Ја намалува болката во зглобовите
  • Помага во спречување на оштетувањето на ‘рскавицата

Глукозамин сулфат е основна градежна компонента на зглобната ‘рскавица и други сврзувачки ткива – коски, лигаменти и тетиви.

Куркумата придонесува за правилно функционирање на имунолошкиот систем, го промовира нормалното функционирање на кардиоваскуларниот систем и циркулацијата на крвта и игра улога во нормалното функционирање на зглобовите и коските.

JAMIESON GLUCOSAMINE TURMERIC COMPLEX

Состав во 1 мека капсула:

Глукозамин сулфат   ……………………………………………………….750 mg

(Глукозамин сулфат добиен од ракчиња)

Екстракт од куркума (50:1)……………………………………………….10 mg

(Curcuma longa, ризом) еквивалентен на 500 mg сирова билка.

Начин на употреба – возрасни:

2 меки капсули во тек на едно деноноќие.

Пакување:

Пакување со 60 меки капсули.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024