Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Потпора за колено Rx, 5мм, cammo

2.290,00ден
Бесплатна испорака
-+

Потпора за колено Rx, 5мм, cammo

Потпора за колено Rx од 5 mm - за поддршка на средно ниво. Овој стегач за колена со дебелина од 5 мм ви помага при различни видови тренинзи каде што ви треба и подвижност и потпора. Компресивните стегачи за колено Rehband 7751 се изработени од неопрен со дебелина од 5 mm, обезбедувајќи постојана поддршка со единствено ниво на флексибилност. Ова им овозможува на сите спортисти - од гимнастичари до учесници во натпреварот Стронгман - да го издржат режимот на вежбање без да се чувствуваат непријатно или ограничено во движењето.

 

Без разлика дали страдате од редовна болка во коленото, се опоравувате од повреда или барате начин да ги спречите, стегачите за колено Rehband овозможуваат компресија на зглобовите и обезбедуваат чувство на топлина за да поттикнете подобар проток на крв и да го намалите директното истегнување на коленото за време на чучњевите, oлимписко кревање тегови и сл.

 

Боја: cammo

СБР / Неопрен 5мм

Едно парче

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018