Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Филтрирај

Цена
Oпсег: ден - ден
Бренд

Ракавици за фитнес и ремени

Сортирај по:
Kineta
990,00ден
Фитнес ракавиците се посебно дизајнирани за поубавиот пол. Достапни се и во многу мали големини Природниот материјал од кожа и памук ја прави оваа ракавица идеална за вежбање ..
Kineta
1.850,00ден
Бесплатна испорака
Наменет е за бодибилдинг со големи тежини и служи за заштита на лумбалниот дел од р'бетот и ги зацврстува стомачните мускули Големини и ширина на опсег во зависност од дупчината M - 70-90 cm L - 82-102 cm XL - 88-108 cm ..
Kineta
1.990,00ден
Бесплатна испорака
Наменет е за бодибилдинг со големи тежини и служи за заштита на лумбалниот дел од р'бетот и ги зацврстува стомачните мускули Големини и ширина на опсег во зависност од дупчината M - 70-90 cm L - 82-102 cm XL - 88-108 cm ..
Atleticore
4.600,00ден
Бесплатна испорака
Battle rope, Тренинг јаже, 38 mm / 12 mСистемот за обука на јаже е единствена и комплетна програма за фитнес што ќе ви помогне да ја подобрите вашата кондиција за кратко време и да развиете сила, експлозивност и брзина.Ова квалитетно јаже за обука (B..
Atleticore
660,00ден
Биди јак!Овие ракавици ви овозможуваат да тренирате со нив фитнес, дигање тегови, да возите велосипед. Ракавиците се идеален партнер за постигнување квалитетни резултати.Карактеристики:Идеален дизајнФлексибилен облик, удобност и прозрачностСовршен ст..
Atleticore
660,00ден
Биди јак!Овие ракавици ви овозможуваат да тренирате со нив фитнес, дигање тегови, да возите велосипед. Ракавиците се идеален партнер за постигнување квалитетни резултати.Карактеристики:Идеален дизајнФлексибилен облик, удобност и прозрачностСовршен ст..
Atleticore
660,00ден
Биди јак!Овие ракавици ви овозможуваат да тренирате со нив фитнес, дигање тегови, да возите велосипед. Ракавиците се идеален партнер за постигнување квалитетни резултати.Карактеристики:Идеален дизајнФлексибилен облик, удобност и прозрачностСовршен ст..
Atleticore
1,00ден
За поддршка при подигнување! Нашиот ремен Core XT Neoprene е неопходен реквизит за поддршка при кревање на тежини. При кревање, тој го одржува 'рбетот исправен, го стабилизира и обезбедува цврста и стабилна поддршка на стомакот и долниот дел ..
Atleticore
660,00ден
Биди Најјак!Овие ракавици ви овозможуваат да тренирате со нив фитнес, дигање тегови, да возите велосипед. Ракавиците се идеален партнер за постигнување квалитетни резултати.Карактеристики:Идеален дизајнФлексибилен облик, удобност и прозрачностСовршен..
Atleticore
1.690,00ден
Бесплатна испорака
Essential lifting belt 10 cmНаменет за bidybuilding со големи тежини за заштита на лумбалниот дел на кичмата, грбот и зацврстување на стабилноста на кор делот.Големините и размерот на дупките за стегнување:M: 95 cm x 10 cmL: 105 cm x 10 cmXL: 11..
Atleticore
1.790,00ден
Бесплатна испорака
Essential lifting belt 15 cmНаменет за bodybuilding со големи тежини за заштита на лумбалниот дел на кичмата, грбот и зацврстување на кор делот од телотоГолемини и размер на дупките за стегнување:M: 95 cm x 15 cmL: 105 cm x 15 cmXL: 115 cm ..
Everlast
1.820,00ден
Бесплатна испорака
Everlast Matte PU MMA Gloves, BlackЦелосниот ремен за завиткување на зглобот обезбедува врвна поддршка на зглобот и овозможува поприлагодливо вклопување.Нов дизајн со префинета форма на ракавица ММА за подобрена флексибилност на прстите и заштита на ..
Everlast
2.200,00ден
Бесплатна испорака
Everlast MMA Grappling Ракавици, црниEverlast MMA Grappling Gloves е специјално дизајниран за борби во мешани борбени боречки вештини и е совршено погоден за активности и лесни тренинзи со употреба на секаков вид вреќа за удирање.Лентата за зглоб со ..
Everlast
2.800,00ден
Бесплатна испорака
Everlast променливи тегови за зглобови, 4,5 kgСетот за тегови на глуждови Everlast е погоден и за тренинг дома и во теретана. Сунѓер обложен за поудобен тренинг.Комплетот се состои од еден пар тегови, а секоја тежина тежи 2,25 кг.Белешка: наведената ..
Atleticore
990,00ден
Биди јак!Овие ракавици ви овозможуваат да тренирате со нив фитнес, дигање тегови, да возите велосипед. Ракавиците се идеален партнер за постигнување квалитетни резултати.Карактеристики:Идеален дизајнФлексибилен облик, удобност и прозрачностСовршен ст..
Atleticore
1.140,00ден
Елегантни и моќни!Овие женски ракавици се елегантни но цврсти, издржливи за фитнес, вежбање во теретана, за тегови и за справи. Дизајнирани се такашто мрежата дозволува прозрачност и целосна флексибилност.Воведи стил во твоето вежбање!Карактеристики:..
Atleticore
210,00ден
Висококвалитетни и практични грипови кои овозможуваат безбеден зафат, ја контролираат изведбата на вежбата и спречуваат иритација на кожата и формирање плускавци. Долната страна е дополнително засилена со цврст материјал за да се спречат плус..
Atleticore
210,00ден
Висококвалитетни и практични грипови кои овозможуваат безбеден зафат, ја контролираат изведбата на вежбата и спречуваат иритација на кожата и формирање плускавци. Долната страна е дополнително засилена со цврст материјал за да се спречат плус..
DC Comics
550,00ден 440,00ден
Hero Core Running buff - BatmanШарена марама за херојот во вас!DC Hero Core е повеќенаменска марама што овозможува удобност со уникатен и мотивирачки дизајн на вашите омилени херои. Уживајте во разноврсност и носете ја на многу различни начини; како ..
Polleo Sport
1.100,00ден
Ракавици со потпис на антихерој! Машките нараквици со мотив на непријателот Бејн од Бетмен, се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат каков било тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани на так..
Polleo Sport
1.110,00ден
Разбуди го херојот во себеОвие ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат каков било тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани на таков начин што ткаенината од мрежа од горната стра..
Polleo Sport
1.110,00ден
Разбуди го херојот во себеОвие ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат каков било тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани на таков начин што ткаенината од мрежа од горната страна овозможува..
Polleo Sport
660,00ден
Разбуди го херојот во себеОвие ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат каков било тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани на таков начин што ткаенината од мрежа од горната страна овозможува..
Polleo Sport
660,00ден
Разбуди го херојот во себе Овие ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат каков било тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани на таков начин што ткаенината од мрежа од горната страна овоз..
Polleo Sport
660,00ден
Разбуди го херојот во себеОвие ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат каков било тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани на таков начин што ткаенината од мрежа од горната страна овозможува..
Atleticore
1.690,00ден
Бесплатна испорака
Овие  ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат на секој тренинг со тегови или справи за вежбање. Тие се дизајнирани така што мрежестата ткаенина од горната страна обезбедува одлично дишење и лепење, како и ц..
Gymstick
870,00ден
Powerslider ракавици Ракавици за лизгање по под.Технички карактеристики: Големина: 20 x 16 x 0,5 см Тежина: 0,02 кг Материјал: Ликра Пакување: 19 x 29 x 1,5 см Тежина: 0,05 кг..
Atleticore
1.140,00ден
Ракавици со потпис за квалитет! Машките ракавици се изработени од цврсти, сигурни и издржливи материјали за да издржат секаков тренинг со тегови или уред. Тие се дизајнирани така што мрежестата ткаенина од горната страна обезбедува одлична ди..
Atleticore
2.000,00ден
Бесплатна испорака
Неизбежна поддршка за подигнување! Ременот Pro Leather е различен од другите бидејќи е рачно изработен од кожа. Тоа е реквизит што е неопходен за поддршката про подигнување . При кревање, тој го одржува 'рбетот исправен, го стабилизира и ..
Atleticore
560,00ден
Pro Lifting Straps , Black, Atleticore Тренинг со помошни ремени Pro Lifting ќе ви овозможи подобро вежбање  во грбот на мускулите, што ќе предизвика развој на мускулите. Про ремените за кревање овозможуваат максимален фокус на перформансит..
Прикажани 1 до 30 од 44 (2 страни)

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018