Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-25%

Power Band Atleticore 2,1cm

1.150,00ден 862,00ден
-+

Power Band - Латекс трака Atleticore 2,1cm

Совршен помошник за зголемување на отпорот на тренинзите со кетлбели, deadlift, бенч и слично.

Изграден во облик на прстен од неколку слоен латекс за максимална издржливост и поголема долготрајност.
Користете една или повеќе комбинирани латекс траки за поефикасен тренинг.

Powerbands на Atletitore се совршен помошен алат за зголемување на отпорот во вежбите со кетлбели, deadlift, бенч преса или како самостојни тренинзи со широка палета на различни вежби со влечење и потиснување.
Погодни за пилатес, јога, Crossfit или Powerlifting.

Еластична гума во облик на прстен која нуди отпор во двете насоки што значи дека вашите мускули ќе бидат активирани од повеќе страни. Тоа го зголемува интензитетот и ги става мускулите во состојба каде што треба да работат посилно и поефикасно

Кога ги контракираме мускулите тие стануваат пократки и посилни. На обратен принцип од тоа работат латекс траките и со тоа нудат најприроден и континуиран отпор на мускулите.

Вежбите со латекс траки најчесто се користат во функционални тренинзи и со нивна помош оптеретување добиваат и наједноставните движења на телото и ретко се користи за изолирање на посебни мускулни групи.
Исто така се користи и за намалување на отпорот на некои вежби како на пр кога се користат за изведување згибови на вратило.


Должина на споен прстен: 104 cm (208 cm вкупно)

Дебелина на латекс трака: 2,1 mm

Отпор: 20-60 кп (од најтенката 1,3mm до бајдебелата 10,4mm)

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018