Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-35%

Medicine ball, медицинка 1 kг

2.280,00ден 1.482,00ден
Бесплатна испорака
-+

Медицинка
Медицинки, топки кои ги користат во најразлични спортови за подобрување сила, кондиција, издржливост и координација. 
Една од најчестите вежби е кога топката се држи со рацете во близина на градите и ја префрла кон друг. На овој начин се зајакнуваат градите, рацете, нозете и севкупната сила
Се користат и во училиштата како незаменливо фитнес помагало.
Можат да се изведат секаков тип на вежби кои вклучуваат подигнување, превиткување и вежби каде што сакаме да изолираме одредена мускулна група и да ја зајакнеме.
Медицинката ја користат и лица или спортисти како средство за рехабилитација по здобивање со повреда.
 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa SSL secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018