Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Fitbit Charge 4, Black

10.150,00ден
-+

Fitbit Charge 4, Black

 

Постигнете ги вашите цело со помош на тракер за здравје и фитнес, кој има вграден GPS, следење на срцевиот ритам 24/7 и целодневно пратење на чекори, калории, активни минути и повеќе во удобна нараквица.

Fitbit Charge 4 ви нуди:

  • Вграден GPS

Користи вграден GPS за да ги видите вашите темпо и оддалеченост на екранот за време на трчање на отворено, возења, скокање и повеќе и да видите мапа со интензитет на тренингот во апликацијата што ги прикажува промените на срцевиот ритам за време на тренингот.

  • Активни зони во минути

Притиснете се и оставете срцето да пумпа посилно. Ќе видите подобри резултати за вашиот труд кога сте во зоната. Со Active Zone Minutes, почувствувајте вибрации на вашиот зглоб кога ќе ги достигнете целните зони на срцевиот ритам за време на вежбањето и прославете кога ќе заработите дополнителни минути надвор од вежбањето.

  • Резултат на спиење

Создадете подобри навики за спиење кога ја користите оваа опција во апликацијата Fitbit, следете ги вашите фази на спиење и вашиот Sleep Score  за да видите колку добро сте спиеле.

  • 24/7 следење на срцевиот ритам

Користејќи ги нашите најнапредни сензори за пратење на отчукувањата на срцето, Charge 4 следи целодневна потрошувачка на калории, зони на отчукувања на срцето во реално време и Активни зони во минути за целосно разбирање на вашето тело. Синхронизирањето со мобилни уреди бара Bluetooth LE и интернет-врска. Се синхронизира со Mac OS X 12.2 и понова верзија, iPhone 5S и понова верзија, iPad 5 gen. и подоцна, Android 7.0 и подоцна

  • Известувања

Примајте повици, пораки и телефонски известувања на вашиот зглоб. Покрај тоа, испратете кратки одговори на пораките (само за Android). Можно е кога вашиот телефон е во близина.

  • Spotify

Со апликацијата Spotify, вие контролирате музика, плејлисти и подкасти, сето тоа од зглобот на вашата рака.

*Работи со телефон во близина; задолжителна претплата.*

  • Режими на вежбање

Следете вежби во реално време со 20+ режими на вежбање. Исто така е водоотпорен и отпорен на вода до 50 метри, за да можете да следите пливање, да го носите под туш и повеќе.

  • Батерија

Батеријата трае до 7 дена и до 5 часа кога користите вграден GPS (варира во зависност од употребата и други фактори)

  • Fitbit Pay 

Олеснете го начинот на плаќање и носете го вашиот новчаник на зглобот каде и да одите.

  • Следење на женското здравје

Следете го вашиот месечен циклус, бележете ги симптомите и плодните денови со помош на Fitbit апликацијата.

 

-Добијте 90-дневен бесплатен пробен период на Fitbit Premium за да ви помогне да бидете активни, да спиете добро и да управувате со стресот. Отклучете го сето тоа во апликацијата Fitbit. (Потребен е валиден начин на плаќање. Откажете пред да заврши бесплатниот пробен период за да избегнете претплата. Понудата важи само за нови премиум корисници)


Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018