Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Филтрирај

Цена
Oпсег: ден - ден
Бренд

Функционален тренинг и опрема

Сортирај по:
Kineta
4.590,00ден
Систем за изведување на вежби и истегнувања во висечка позиција со главата према долу. Идеален за растегнување на р'бетот Мах. тежина 100 кг ..
Kineta
530,00ден
Odličan rekvizit za jačanje mišića podlaktice i stisak šake. Za razliku od plastičnih i metalnih, ovaj rekvizit ne ostavlja neugodna oštećenja kože. Pakiranje: 1 guma za jačanje šake i podlaktice ..
Kineta
530,00ден
Odličan rekvizit za jačanje mišića podlaktice i stisak šake. Za razliku od plastičnih i metalnih, ovaj rekvizit ne ostavlja neugodna oštećenja kože. Pakiranje: 1 guma za jačanje šake i podlaktice ..
Kineta
530,00ден
Odličan rekvizit za jačanje mišića podlaktice i stisak šake. Za razliku od plastičnih i metalnih, ovaj rekvizit ne ostavlja neugodna oštećenja kože. Pakiranje: 1 guma za jačanje šake i podlaktice ..
Myprotein
790,00ден
Liquid Chalk (течнa креда) е течност која се нанесува на рацете и нозете за подобрување на држењето и намалување на потењето. Течната креда не се пренесува на опремата, и за разлика од традиционалните креди во прав не остава дамки на облеката и го сп..
Kineta
3.470,00ден
Најприроден и најефективен реквизит за стомачните мускули Со вежбање на овие висечки ремени ќе ги активирате стомачните мускули и на тој начин ќе го зацврстите стомакот притоа држејки оптимална и правилна положба на р’бетот. Ab sling ги ослободува..
Oprema
2.270,00ден
Без оглед на привлечноста на овие објекти, тие не смеат да ја загрозуваат безбедноста на спортиститеОбуката за сопственост треба да биде предизвикувачка и интереснаНеопходно е да се ориентира кон повеќе-заеднички и повеќе-рамнини содржиниЗа време на ..
Oprema
13.800,00ден
Trening uže, battle rope, 38 mm / 12 m Ponuda sadrži: 1 komad užeta 12 m / 38 mm Battle rope – sustav treninga s užetom je jedinstven i kompletan kondicijski program koji će vam pomoći da u krakom vremenu poboljšate svoju kon..
Oprema
18.200,00ден
Trening uže, battle rope, 50 mm / 12 m Ponuda sadrži: 1 komad užeta 12 m / 50 mm Battle rope – sustav treninga s užetom je jedinstven i kompletan kondicijski program koji će vam pomoći da u krakom vremenu poboljšate svoju kon..
Oprema
20.300,00ден
Trening uže, battle rope, 50 mm / 15 m Ponuda sadrži: 1 komad užeta 15 m / 50 mm Battle rope – sustav treninga s užetom je jedinstven i kompletan kondicijski program koji će vam pomoći da u krakom vremenu poboljšate svoju kon..
Kineta
9.800,00ден
Duljina: 15 m Debljina 38 mm Materijal: prirodni sisal Odličan za kondicijsku pripremu i eksplozivnost Nezamjenjiv u treningu jačanja gornjeg dijela tijela i izdržljivosti Izvrstan za kompletnu fizičku pripremu ..
Atleticore
1.790,00ден
Преносен со мали димензии. Одличен за вежби за стабилизација на трупот, рамнотежа и издржливост. Прилагоден и за лесно истегнување и масажа. Помага при мобилност   Димензија: 33 cm x 15 cm ..
Oprema
1.790,00ден
Uz pomoć ove jednostavne šipke trenirajte zgibove na vratima vaše sobe! Ova šipka za zgibove jednostavno se postavlja na okvir vrata. Prilagodljiva je za okvir vrata širine od 62 do 92 cm Ugodni spužvasti rukohvat protiv klizanja. NAČ..
Atleticore
1.690,00ден
  Издржлива шипка за згибови! Идеални за домашен тренинг! Идеална за згибови и вежби за стомак Се испорачува со сите потребни завртки, иако може да се монтира и без нив Едноставно се поставува на сите врати, брза инсталација Има д..
Kineta
449,00ден
Kineta Fitness gurtne – Za pomoć pri hvatovima kod dizanja utega ili zgibova. Omogućuju bolju učinkovitost vježbanja ..
Kineta
990,00ден
Железен gripperi/рачки наменети за зголемување на силата во рацете и подлактиците обложени со мек сунѓер. Одличен реквизит за зголемување на мускулите во подлактицата и стисокот на рацете. Пакување: 1 PRO griper за зглемување на сила во раце..
Kineta
1.090,00ден
Железен gripperi/рачки наменети за зголемување на силата во рацете и подлактиците обложени со мек сунѓер. Одличен реквизит за зголемување на мускулите во подлактицата и стисокот на рацете. Пакување: 1 PRO griper за зглемување на сила во раце..
Kineta
1.190,00ден
Железен gripperi/рачки наменети за зголемување на силата во рацете и подлактиците обложени со мек сунѓер. Одличен реквизит за зголемување на мускулите во подлактицата и стисокот на рацете. Пакување: 1 PRO griper за зглемување на сила во раце..
Oprema
990,00ден
Јаже за скокање од природни материјали: дрво и кожа. Супериорен изглед и функционалност. прилагодлива должина ..
Atleticore
1.076,00ден
Мултикс  вратило за на врата Со помош на оваа едноставна шипка се зајакнуваат мускулите на грбот, бицепсите и останатите мускули на вратата од вашата соба! Оваа шипка за згибови едноставно се поставува на рамките на вратата. Прилагодлива е..
Oprema
2.800,00ден
PLYO box, 30 cm 1 PLYO Кутија 30цм Се користи во затворени и отворени простори Плиометриски кутии или plyobox/plyo платформи се неопходен дел од тренингот за развивање на експлозивна сила на нозете, одразот. Плиометриските вежби секојдн..
Oprema
9.990,00ден
Power sled, saonice snage Profesionalni trenažer namjenjen za razvoj snage i izdržljivosti. Koristi se u zatvorenim i otvorenim prostorima na svim podlogama Može se vući ili gurati. ..
Oprema
3.690,00ден
Power wheel kotač Jednostavan i nevjerojatno efikasan trenažer konstruiran je za stabilizaciju i jačanje svih mišića tijela u pokretu. Kotač možete uhvatiti rukama ili fiksirati noge u posebno dizajnirane pedale i izvoditi ne..
Kineta
750,00ден
Reaction ball отскокнува непревидливо и е првиот чекор кон развивањето на експлозивни и реакциски способности изградено од издржлива гума отскокнува динамично и непревидливо за подобрување на координација рака/око, време на реакција и длабо..
Oprema
670,00ден
Sit up bar Ova jednostavna naprava koja se fiksira na sobna vrata, omogućuje vam izvođenje vježbi podizanja trupa za jačanje i oblikovanje trbušnih mišića. ..
Oprema
1.890,00ден
Speed Chute - padobran za trčanje Padobran nam omogućava učinkovit trening startne, maksimalne i progresivne brzine trčanja uz otpor. Brzinski padobran ima brzinsku kopču, koja u određenom trenutku otvara padobran. Otpor koji..
Oprema
2.270,00ден
Okretni grip za šaku i podlaktice Jednostavni i učinkovit trenažer za jačanje mišića šake, podlaktice i ramena. Hvatište obloženo spužvastom gumom. Širina: 40 cm Uže: 80 cm Visina nosača za uteg: 22 cm ..
Oprema
4.200,00ден
Specijalno dizajnirani otežani prsluk omogućiti će vam izvođenje efikasnog treninga za razvoj funkcionalnih sposobnosti potrebnih u svakom sportu, naročito brzine, agilnosti, eksplozivne snage i izdržljivosti. Jastučiće od 0,5 kg je moguće vaditi ..
Atleticore
490,00ден
Аtleticore ремени за кревање Essential lifting straps за помош при зафати кај кревање тегови или pull-up згибови . Обезбедуваат подобра ефикасност при вежбањето. ..
Oprema
7.590,00ден
Drvene gimnastičke karike – 1 par + gurtne s kompčama dužine 4 metra – 1 par Prednosti ovog oblika treninga: funkcionalni trening kojim ćete razviti vrhunsku snagu gornjeg dijela tijela, ravnotežu i fleksibilnost pospješuje razvoj izduženi..
Прикажани 1 до 30 од 124 (5 страни)

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018