Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

FITBIT ARIA AIR, WHITE

4.000,00ден
Бесплатна испорака
-+

Добијте појасна слика за вашето здравје со оваа лесна за употреба паметна вага која работи во комбинација со производите на Fitbit и ви помага да ги постигнете вашите цели за здравје и фитнес.

 

Тежина и повеќе: следете повеќе од само мерење на тежината со прикажување на вашиот BMI во апликацијата Fitbit.

Лесно поврзување со паметен телефон: поставете ја вагата за неколку минути. Користете ја технологијата Bluetooth на паметниот телефон за да започнете да ја користите паметната вага Aria Air.

Компатибилен со Fitness Trackers: се поврзува со апликацијата Fitbit каде што работи со паметните часовници Fitbit и уредите за следење за да ви даде подобро разбирање за тоа како вашата активност влијае на вашата тежина.

Табели: прегледувајте ги вашите трендови и следете го напредокот во лесни за читање графикони на контролната табла на Fitbit.

Безжична синхронизација: Aria Air безжично ја синхронизира статистиката со компјутери и повеќе од 200 водечки iOS и Android уреди само преку Bluetooth.

Елегантен дизајн

Повеќе корисници: Aria Air синхронизира индивидуални статистики со апликацијата Fitbit кога вашиот телефон е поврзан на вагата.

Работи со апликацијата Fitbit: погледнете го вашиот напредок со текот на времето и добијте мотивација да продолжите да ги остварите вашите цели.

 

 

 

Спецификации:

Тежина: 1,77 кг

Димензии: 29,97cm x 2,54cm x 29,97cm

Сензори и компоненти: Тежина и БМИ: Четири мерни станици ја мерат тежината. БМИ се пресметува и се прикажува врз основа на тежината и висината.

Екран: LCD екран со позадинско осветлување. Aria Air покажува тежина. Единици во фунти, килограми

Батерија и енергија: Aria Air користи 3 AAA батерии - не е потребен кабел за напојување. Тип на батерија за Aria Air: 3 стандардни 1,5A AAA батерии (вклучени)

Корисници: Aria Air поддржува повеќе корисници. Податоците за тежината се синхронизираат со вашата приватна контролна табла на Fitbit за да можете да контролирате кои податоци ги споделувате.

Опсег на мерење: 5-180 kg

Материјал: Платформа од калено стакло и долно куќиште ABS

Услови за работа: ќе ги добиете најсигурните отчитувања на тврда површина (не на тепих). Работна температура: 5 ° до 40 ° C. Релативна влажност: 15-93%

Пренос на податоци: Aria Air се синхронизира со вашиот мобилен уред преку Bluetooth 4.0 За првото поставување ќе ви треба едно од следниве: iPhone 4S или понов, iPad 3 ген. или понови, или водечки уреди со Android или Windows

Шифрирање на податоци на Aria Air: AES-128

Предупредување: Не користете ако имате пејсмејкер, друг внатрешен медицински уред или сте бремени. Не е наменет за деца под 13 години. Секогаш консултирајте се со вашиот лекар. Вагата е лизгава додека е мокра.

Во кутија:

Aria Air Bluetooth паметна вага, црна

3 ААА батерии

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018