Цена

4.000ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Добијте појасна слика за вашето здравје со оваа лесна за употреба паметна вага која работи во комбинација со производите на Fitbit и ви помага да ги постигнете вашите цели за здравје и фитнес.

 

Тежина и повеќе: следете повеќе од само мерење на тежината со прикажување на вашиот BMI во апликацијата Fitbit.

Лесно поврзување со паметен телефон: поставете ја вагата за неколку минути. Користете ја технологијата Bluetooth на паметниот телефон за да започнете да ја користите паметната вага Aria Air.

Компатибилен со Fitness Trackers: се поврзува со апликацијата Fitbit каде што работи со паметните часовници Fitbit и уредите за следење за да ви даде подобро разбирање за тоа како вашата активност влијае на вашата тежина.

Табели: прегледувајте ги вашите трендови и следете го напредокот во лесни за читање графикони на контролната табла на Fitbit.

Безжична синхронизација: Aria Air безжично ја синхронизира статистиката со компјутери и повеќе од 200 водечки iOS и Android уреди само преку Bluetooth.

Елегантен дизајн

Повеќе корисници: Aria Air синхронизира индивидуални статистики со апликацијата Fitbit кога вашиот телефон е поврзан на вагата.

Работи со апликацијата Fitbit: погледнете го вашиот напредок со текот на времето и добијте мотивација да продолжите да ги остварите вашите цели.

 

 

 

Спецификации:

Тежина: 1,77 кг

Димензии: 29,97cm x 2,54cm x 29,97cm

Сензори и компоненти: Тежина и БМИ: Четири мерни станици ја мерат тежината. БМИ се пресметува и се прикажува врз основа на тежината и висината.

Екран: LCD екран со позадинско осветлување. Aria Air покажува тежина. Единици во фунти, килограми

Батерија и енергија: Aria Air користи 3 AAA батерии - не е потребен кабел за напојување. Тип на батерија за Aria Air: 3 стандардни 1,5A AAA батерии (вклучени)

Корисници: Aria Air поддржува повеќе корисници. Податоците за тежината се синхронизираат со вашата приватна контролна табла на Fitbit за да можете да контролирате кои податоци ги споделувате.

Опсег на мерење: 5-180 kg

Материјал: Платформа од калено стакло и долно куќиште ABS

Услови за работа: ќе ги добиете најсигурните отчитувања на тврда површина (не на тепих). Работна температура: 5 ° до 40 ° C. Релативна влажност: 15-93%

Пренос на податоци: Aria Air се синхронизира со вашиот мобилен уред преку Bluetooth 4.0 За првото поставување ќе ви треба едно од следниве: iPhone 4S или понов, iPad 3 ген. или понови, или водечки уреди со Android или Windows

Шифрирање на податоци на Aria Air: AES-128

Предупредување: Не користете ако имате пејсмејкер, друг внатрешен медицински уред или сте бремени. Не е наменет за деца под 13 години. Секогаш консултирајте се со вашиот лекар. Вагата е лизгава додека е мокра.

Во кутија:

Aria Air Bluetooth паметна вага, црна

3 ААА батерии

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024