Цена

1.970ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Спортски градник Esprit - удобност на прво место!
Спортскиот градник Esprit е првиот избор кога станува збор за удобност. Секоја жена бара спортски градник кој е удобен и цврст. Водени од ова, тимот на zoe го дизајнираше градникот Esprit - еластичен и удобен, но истовремено цврст. Градникот доаѓа со сунѓерести влошки и метално лого, кое ќе ви даде самодоверба и атрактивен изглед, без разлика дали сте во теретана или излезени на прошетка. Може да се комбинира на различни начини - одлично се вклопува со истоимените хулахопки за комплетен спортски изглед или како дел од слоевит аутфит. За трендовски изглед, можете да го комбинирате со мекиот долен дел на тренерката. Градникот Esprit доаѓа во класична црна боја, што го прави универзално парче кое лесно може да се комбинира со друга облека.

Истегнувачки материјал и еластични нишки = мека поддршка при секој тренинг
Градникот Esprit има сунѓерести влошки за дополнителна поддршка што може да се прилагодат или отстранат според вашите преференции. Изработен е од мек и растеглив материјал кој обезбедува удобност, а еластичните нишки го прават цврст и даваат поддршка при сите активности. Металното лого додава допир на елеганција и софистицираност на ова парче. Доаѓа во црна боја, која е класична и лесно се комбинира со друга облека.

Карактеристики:

Обликување: Ги обликува и нагласува облините на вашето тело.
Истегнување: Исклучително истегнување и зафат.
Комфорна ткаенина: Пријатно и удобно чувство на кожата.
Напредни шевови: Уште поцврсти и поиздржливи шевови.
Материјал: 82% полиамид, 18% еластин / поставата: 90% полиамид, 10% еластин

Zoe

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ (цм) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (цм)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (цм)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (цм)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024