Цена

1.780ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

 

Новитет од Me:First: Прва линија на висококвалитетни амино киселини!

Експертите од Me:First развија нова формула која содржи EAA и L-глутамин. Тоа е мешавина на амино киселини со есенцијални амино киселини и Л-глутамин.

 

Формулата EAA + L-Glutamine ги обезбедува највредните есенцијални амино киселини, кои се неопходни за нормално функционирање на организмот, бидејќи телото не може да ги синтетизира и затоа мора да ги внесуваме со храна.

 

Амино киселините со разгранет ланец (BCAA) се есенцијални и сочинуваат приближно 35% од есенцијалните амино киселини во мускулните протеини.

 

Од друга страна, Л-глутаминот се смета за владетел на сите амино киселини, кој се смета дека е навистина неопходен за организмот во стресни ситуации. Тоа е условно есенцијална аминокиселина, што значи дека во нормални услови нашето тело може да ја произведе во количини што се доволни за нормално функционирање, но во одредени ситуации, како ментален или физички стрес, постои зголемена потреба за оваа аминокиселина, а тоа е, за оптимално функционирање, во овие услови потребно е дополнително да се внесе. Со оглед на тоа дека интензивниот тренинг предизвикува ментален и физички напор, Л-глутаминот е совршено решение за професионален спортист или активен рекреативец.

 

Придобивките од ЕАА и Л-глутаминот

 

  • Без ГМО и глутен
  • само 40 kcal по порција
  • погоден за вегани и вегетаријанци

Користење:

Истурете 200 ml вода во шејкер, додадете 1 топка (10 g) прашок, добро протресете и консумирајте еднаш дневно после тренинг.

 

Забелешки: Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

Предупредување: Препорачаните дневни дози не смеат да се надминат.

Состав:

Просечна хранлива вредност на 

10 г   (% PU*)

100 г 

Големина на сервирање: 1 mjerica (10 g)   
Сервирања во паковање: 25

Енергетска вреност

166 kJ / 39 kcal (2 %)

1658kJ/390kcal

BCAA 
-
од кои L-leucin  
-
од кои L-izoleucin
-
од кои L-valin

4,8 г  
2,4 г
1,2 г
1,2 г

48 г  
24 г
12 г
12 г

L- Lizin

1 г

10 в

L-Fenilalanin

0,5 г

5 г

L-Treonin

0,5 г

5 г

L-Histidin

0,05 г

0,5 г

L-Metionin

0,05 г

0,5 г

L-Glutamin

2 г

20 г

 

 

* Препорачана доза за просечен возрасен (8.400 kJ / 2.000 kcal)

 

Забелешка: Овој состав и состојки се однесуваат на вкусот Лимон Лиме. Имајте предвид дека со избирање различна опција/вкус, нутритивните вредности може да се разликуваат.

 

Состав: BCAA [L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин; емулгатор (сончоглед лецитин)], L-глутамин, L-лизин, регулатор на киселост (лимонска киселина), L-фенилаланин, L-треонин, арома, L-хистидин, L-метионин, боја (бакарни комплекси на хлорофил), засладувач ( сукралоза).

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од млеко, соја, јајца, целер, сулфити, риба, ракови и јаткасти плодови.

 

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 °C.

 

Пакување:

 

250 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024