Цена

190ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Ова неодоливо задоволство е направено со база на тесто за колачиња, протеинско тесто за брауни, прелиено со карамела со низок шеќер и покриено со веганско чоколадо - звучи речиси премногу добро за да биде вистинито, нели?

Користење:

Консумирајте како закуска богата со протеини.

Забелешка: Производот е наменет за употреба со активен животен стил и урамнотежена исхрана.

Предупредување: Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство.

Состав:

Просечни хранливи вредности на: 60 g 100 g
Енергетска вредност 1023 kJ / 245 kcal 1706 kJ / 408 kcal
Масти
- од кои заситени масни киселини
9,6 g  
4,6 g
16 g  
7,6 g
Јаглехидрати
- од кои шеќери
24 g  
7,1 g
40 g  
12 g
Влакна 8,2 g 14 g
Протеини 14 g 24 g
Сол 0,42 g 0,70 g

Состојки: тесто од чоколадна торта (40%) [протеинска смеса (млечни протеини, хидролизиран говедски колаген), изомалто-олигосахариди (извор на гликоза), навлажнувач (растителен глицерол), масло од репка, засладувач (малтитол), какао во прав, арома, емулгатори ( сончоглед лецитин, полиглицеролни естери на масни киселини, моно- и диглицериди на масни киселини), оризовиот скроб, средство за олабавување (натриум бикарбонат), антиоксиданс (мешани токофероли), регулатор на киселост (лимонска киселина), морска сол], тесто за колачиња со чоколадо чипс (40%) [протеинска мешавина (хидролизиран пченичен протеин, протеин од грашок, концентрат на протеин од сурутка (млеко)], влакна од корен од цикорија, гликозен сируп, кафеав шеќер, масло од репка, чоколадни чипови [засладувач (малтитол), какао маса, емулгатор ( соја лецитин), какао во прав, природна арома], овесно брашно, навлажнувач (растителен глицерол), арома, морска сол, емулгатор (сончоглед лецитин), боја (обичен карамел)], прелив чоколадо со вкус на млеко (10%) [засладувачи (изомалт , сукралоза), палмино масло, какао во прав, сурутка во прав (млеко), пченично брашно (пченично брашно, калциум карбонат, железо, ниацин, тиамин), емулгатори (соја лецитин, полиглицерол полирицинолеат ), природен арома], карамела со низок шеќер (8 %) [олигофруктоза, навлажнувач (растителен глицерол), масло од шеа, вода, какао во прав, концентрат на протеин од сурутка (млеко), средство за желатинирање (пектини), емулгатори (моно- и диглицериди на масни киселини, лецитин од репка), сол, природна арома ], чоколадни чипови (2%) [засладувач (малтитол), какао маса, емулгатор (соја лецитин), какао во прав, природна арома].

Информации за алергени: Може да содржи траги од кикирики и јаткасти плодови.

Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина. По отворањето, консумирајте во рок од 24 часа.

Производител: The Hut.com (Полска) sp. z.o.o., ул. Magazynowa 1, 55-040 Magnice, Полска

Пакување:
60 г

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024