Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-25%

Thermo-X, 100 капсули

950,00ден 712,00ден
-+

Thermo-x (Старо име на производот: Ignix) е без ефедрин и синефрин (стимуланси на бета-рецепторите), но сепак е блага формула за забрзување на термогеното согорување на мастите.

Хромот придонесува за нормална макронутриентска работа на метаболизмот и одржување на нормално ниво на шеќер во крвта

Холинот придонесува за нормален метаболизам на мастите

Холинот придонесува за нормална фунцкија на црниот дроб

Употреба:
Земете по 1 капсула 3 пати на ден со вода во редовни интервали, 30 мин пред тренинг и пред оброк.

Состав:

Сервирање: 3 капсули

Количина по сервирање

%DV

Тирозин

600 мг

L-Карнитин

300 мг

Грцинија Камбоџа

300 мг

(60 мг Хидрокси-Лимонска Киселина како активна состојка)

Кофеин

180 мг

Алфа Липоична Киселина

150 мг

† Дневната вредност не е утврдена во ЕУ.

СостАВ: L-тирозин, L-карнитин, L-тартарат, екстракт од Гарцинија Камбоџа (60% хидрокси-лимонска киселина [HCA]), нехидриран кофеин, алфа липоична киселина, магнезиум стеарат, желатин (капсули).

Пакување: 100 капсули

 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018