Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-15%

Carni X Liquid 100 000, 500ml

2.355,00ден 1.999,00ден
-+

Carni X 100.000mg, 500ml

Течниот Карни Х содржи 2000мг карнитин во течна форма по сервирање. Исто така содржи 225% од препорачаната дневна количина на витамин Ц. 

·         100 000мг Л-карнитин во шише

·         2000мг дневна доза

·         Без масти

·         Збогатен со витамин Ц кој придонесува за нормален енергетски метаболизам

·         50 оброци во 1 шише


Начин на употреба: Земете 1 сервирање 10мл со вода, 30 минути пред тренинг или измеѓу оброци, на празен желудник. Протресете пред употреба

Состојки: вода, L-карнитин,фруктоза, витамин C, конзерванс (калиум сорбат), арома / вкус, засладувачи (натриум цикламат, ацесулфам-К, натриум сахарин, сукралоза).регулатори на киселост(млечна киселина, лимонска киселина)

Состав:

Нутритивни вредности

По сервирање(10 мл)

Енергетска вредност

41,6 kJ / 9,6 kcal

Протеини

0 гр

Јаглехидрати

1,52 гр

Масти

0 гр

Л-Карнитин

2000 мг

Витамин C

144 mg

Пакување:

500мл 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018