Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-25%

LCLT-1000, 500ml

1.200,00ден 900,00ден
-+

LCLT-1000 Чист Л-карнитин L-тартрат - за обновување на андрогените рецептори и подобрување на активноста на тестостерон

 

Sci-Muscle LCLT-1000™ е чист L-Carnitine L-Tartrate со додаден дехидриран кофеин, во течна форма. Дехидрираниот кофеин е, едноставно кажано, кофеински прав кој се апсорбира многу побрзо во телото отколку кофеинот во течна форма. Истражувањата покажаа дека L-Carnitine L-Tartrate го зголемува бројот, густината и активноста на андрогенските рецептори што го прави L-Carnitine L-tartrate додаток неопходен за обновување и одржување на бројот на андрогени рецептори за време и по употреба на природни засилувачи на тестостерон или синтетички анаболни стероиди. .

 

Имено, промените на нивото на тестостерон во организмот може да доведат до намалување на количината и активноста на андрогенските рецептори. Ова е исклучително чест случај по употреба на анаболни стероиди. Неактивноста на андрогените рецептори се манифестира преку намалена сексуална моќ, промени во расположението, феминизација, доминација на естроген, замор, продолжено време за опоравување и поголема подложност на повреди.

 

Придобивки од Л-карнитин Л-тартарат:

 

зголемување на бројот, густината и активноста на андрогени рецептори / рецептори за тестостерон

го намалува оштетувањето на мускулите и ја забрзува регенерацијата и закрепнувањето на мускулите

подобрување на производството на митохондријална енергија

го подобрува процесот на согорување на мастите

подобрување на оксигенацијата

ја зголемува активноста на ацетилхолин и допамин

Дозирање: Добро промешајте пред употреба. Пијте една порција (1 кафена лажичка) 1-2 пати на ден.

Состав:

LCLT 1000 sastav 

Состав: вода, фруктоза, Л-карнитин Л-тартарат, глицерин, безводен кофеин, вкус, регулатор на киселина: натриум цитрат, конзерванси: натриум бензоат, калиум сорбат, закиселувач: лимонска киселина.

 

Вкус: шумски плодови

 

Не содржи аспартам или ГМО состојки.

 

Sci Muscle LCLT-1000™ е тестиран и одобрен од страна на Хрватскиот институт за јавно здравје и е известен до Министерството за здравство на Република Хрватска.

 

Пакување:

500 мл

Број на поединечни порции: 25

Единечна доза: 20 ml

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018