Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Protein wafer, 35 g

100,00ден
-+

Protein wafer, 35 g

32% чист протеин од сурутка концентриран во вкусен чоколаден бар со текстура која потсетува на наполитанка.

 

Протеините на овој чоколаден бар придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса, и идеалнен е како протеинска ужинка во секое време. И покрај својот чоколаден слој, има ниска содржина на додадени шеќери и масти.

 

Користење:

Се препорачува во текот на денот помеѓу оброците.

Состојки: протеин од сурутка, млечно чоколадо 25,71% (шеќер, какао путер, млеко во прав, какао маса, сладок протеин од сурутка во прав, путер, емулгатор: соја лецитин, арома), пченично брашно, темно чоколадо 11,33% (какао маса, путер од какао, шеќер, какао во прав, емулгатор: соја лецитин, арома), нехидрогенизирана растителна маст, фруктоза, млечни протеини, емулгатори: соја лецитин и полиглицерол, згуснувач: гуар гума, средство за олабавување: амониум бикарбонат и натриум карбонат сукралоза.

 

Содржи гликоза, соја и млеко.

 

Пакување:

35 гр

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018