Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-15%

L-Glutamine, 500gr

1.500,00ден 1.275,00ден
-+

L-Glutamine, 500 g

Глутаминот е најзастапената аминокиселина во телото и е есенцијална во формирањето на телесен протеин. Најчесто ја среќаваме во месо и животинска храна и помалце во зеленчук.

Секоја личност која е активна и прави секојдневен стрес на своето тело и организам ќе види голем бенефит од глутамин. Обновува и регенерира, опушта и дава чувство на одмореност и свежина.

Глутаминот е условно есенцијална аминокиселина која телото може да ја произведе во помали количини но тие не се доволни и надворешнмо мора да внесеме глутамин дали било преку исхрана или суплементација.

УпотребаСе препорачува да се конзумира 1 сервирање (5g), 1 - 3 пати дневно со вода или сок. За оптимални резултати користете еднаш наутро, после тренинг и пред спиење.

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатоците во исхрана не се замена за активен начин на живот и балансирана исхрана

Состав:

1 сервирање (5 g) содржи: 100% L-Glutamine - 5 g

Состојки: 100% L-Glutamine

Пакување:

500 g

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa SSL secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018