Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-25%

Creatine Powder, 317 g

890,00ден 667,00ден
-+

Creatine Powder, 317 g

  • Микронизиран со неверојатна растворливост
  • Без вкус
  • Без адитиви
  • Креатинот зголемува телесни перформанси за времен на краткотрајни вежби со висок интензитет

Чистиот креатин монохидрат е безвкусен, бел кристален прав. Се наоѓа во голем број намирници посебно во црвеното месо каде има најголема концентрација. Креатинот го зголемува нивото на фосфорокреатин во мускулите кој пак го обновува и покачува ниво на АТП. АТП е енергетски носител во мускулите кој овозможува контракција и генерира сила.

Поголем дел од лушето чувствуваат дури и драматични резултати со само 7-10 дена користење. Впечатливи се зголемената сила и издржливост, а резултатите варираат од една до друга личност. Креатинот треба да се зема заедно со балансирана исхранаи програма на вежбање. Ефект се постигнува со користење на 3гр креатин дневно.

Не е неопходно креатинот да се користи циклички. Креатинот е природно соединение кое телото секој ден го произведува преку филтрација во бубрезите.

Не произведува токсични пропратни ефекти. Кај луѓе со здрави бубрези веројатноста за токсичност е многу мала дури и доколку се работи за количини од 15-20грама дневно. Во секој случај доколку користите креатин важно е да се пијат минимум 8 -10 чаши вода дневно.

Употреба:

Натопете 2/3 од чајна лажица во вода или сок со количина од  ( 250-350 мл). Благотворни дејства се среќаваат и кај дневен внес од 3гр креатин дневно.

Креатинот не смеаат да го користат трудници, доилки и лица помлади од 16 години.

Креатинот може да доведе до зголемување на телесната маса поради насобирање на вода во мускулите

Препорачаата дневна доза не смее да се надминува, Суплементите не претставуваат замена за здрава и балансирана исхран и начин на живот./p>

Состав:

Пакување:

317 гр

 

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa SSL secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018