Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

BCAA-X, 120 caps

640,00ден
-+

BCAA-X 120 caps

BCAA! Раст и обнова на мускулното ткиво!

BCAA припаѓаат во групата на аминокиселини на таканаречениот разгранет ланец на аминокиселини по строга категоризација затоа што нашиот организам не е во состојба да ги произведи. За време на физички стрес, како што е вежбањето или како резултат на неоптимална исхрана нашите мускули се први кои ги “јадат“ аминокиселините.  BCAA се неопходни аминокиселини за нормален раст на мускулите.  

  • L-леуцин, L-валин, L – изолеуцин
  • есенцијални амино киселини.

Употреба: Земете 2 капсули, 1-3 пати на ден, пред и по вежбање и за време на катаболични периоди како што е за време на спиењето.
Препорачаната дневна доза не треба да се надминува, Додатоците во исхраната не се замена за избалансирана исхрана.

Состав:

Нутритивни вредности

Доза: 2 капсули                                      Дози по пакување: 165                     

Количина по доза

L-Леуцин                                                                         600 мг

L-Изолеуцин                                                                   300 мг

L-Валин                                                                           300 мг

Состав: BCAA  2:1:1 во прав, Говедски Желатин, Боја (Титаниум Диоксид).

Упатство: Земете 1 доза (2 капсули) на ден, пред тренинг или пред спиење (во денови кога одмарате од тренинг).

Предупредување: ДА СЕ ЧУВА ВОН ДОФАТ НА ДЕЦА! ДА НЕ СЕ НАДМИНУВА ПРЕПОРАЧАНАТА ДОЗА!

Користете го овој производ во комбинација со храна, како дел од здрава и балансирана исхрана, а не како замена за храна.

Пакување: 120 капсули

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018