Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Amino Liquid, 1000 ml

1.520,00ден
-+

QNT Amino Liquid 1L

Amino Liquid нуди целосен спектар на брзо апсорбирачки аминокиселини кои се состојат од хидролизиран (whey) протеин од сурутка. Формулата исто така овозможува голема концентрација на пептиди на протеин од сурутка, БЦАА и останати есенцијални аминокиселини.  Формулата содржи и витамин Б за подобра синтеза и дигестија на протеините. За луѓето кои сакаат алтернатива за капсули и таблети, QNT ја воведува формулата во течна форма за поедноставен начин на користење и побрза апсорбција.

Формулата содржи

  • Амино киселини од протеин (whey) од сурутка:  Аминокиселините се градивни блокови на во изградбата на протеин и нивното конзумирање помеѓу оброци и по завршување на физичка активност допринесува во мускулниот раст и анаболизамот. 
  • Глицерин: Моментално повлекува вода во мускулните станици што предизвикува поголем мускулен волумен и можност за апсорбција на поголема количина на храна 
  • Фруктоза: Овошен шеќер вклучен со цел да помогне при апсорбцијата на аминокиселините. 
  •  Б6: Б6 витаминот овозможува нормален метаболизам на протеин и метаболизам на создавање на енергија
  • Л-Аргинин

Употреба
25 мл еднаш до два пати дневно помеѓу оброци. 

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Суплементите не се замена за здрав и балансирана исхрана

 

Состав:

Пакување:

1000 ml

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018