Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Peanut Time, 60 g

165,00ден
-+

Peanut Time, 60 g

Peanut Time е вкусна протеинска закуска која се издвојува со одличен вкус и висока содржина на кикирики. QNT Peanut time содржи 20 g протеини (од различни извори), 20 g јаглени хидрати, само 2,4 g шеќер и 12 g добри масти.

Користење:  Конзумирајте како закуска.

Додаток во исхраната не е надоместок или замена за балансирана исхрана. Предупредување: Прекумерната козумација може да има лаксативно дејство.

 

Состав:

Просечни хранливи вредности                      По оброк (60 g)                                         На 100 гр

Енергетска вредност                                         1021 kJ / 245 kcal                               1701 kJ / 408 kcal

Масти                                                                              12 гр                                                     20 гр

- од кои заситени масни киселини                        5,4 гр                                                      9,0 гр

Јаглехидрати                                                                20 гр                                                     34 гр

- од кои шеќери                                                           2,4 гр                                                      4,0 гр

- од кои полиоли                                                         17,0 гр                                                    39 гр

Влакна                                                                            0,6 гр                                                     1,0 гр

Протеини                                                                       20 гр                                                      34 гр

Сол                                                                                 0,30 гр                                                   0,50 гр

 

Состојки: Млечен протеин, засладувач (малтитол), колаген пептиди (говедско месо), задржувач на влага (глицерол), путер од какао, кикирики 9%, полномасно млеко во прав, вода, засладувач (сируп од малтитол), какао маса, протеин од соја, паста од кикирики 1,5 %, сончогледово масло, арома, емулгатор (лецитини од сончоглед и соја), сол, боја (обична карамела), засладувач (сукралоза).

 

Информации за алергени: Може да содржи траги од глутен, јајца и ореви.

 

Пакување:60 гр

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa SSL secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018