Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

-15%

Creatine Monohydrate, 250 g

1.380,00ден 1.173,00ден
-+

Creatine Monohydrate, 250 g

Креатин е идеален производ со широк спектар на потрошувачи, од бодибилдери до спинтери, но најважно за луѓе кои сакаат да ја подобрат својата сила, брзина и чиста телесна маса. 

Креатинот во адезонил трифосфат е потребен за создавање на ефективно создавање на мускулна контракција. Поголемо ниво на АТП може ултимативно да донесе до подобрување на силата и издржливост.Креатинот придонесува за зголемување на физичка активност при долг интензивен тренинг 

Креатин монохидрат  е најфлексибилна и највкусна форма на креатин која е достпна на пазарот. Совршено е сигурен и здрав и не предизвикува нуспојави.


Начин на употреба: Промешајте 1/2 мерица (2,5 гр) со вода и конзумирајте еднаш дневно .* После  8 недели правете 1 недела пауза.

**подобрен учинок се постигнува со дневен внес од 3гр креатин. Креатинот не смее да го користат трудници, доилки и личности помлади од 16 години! Конзумирањето може да предизвика раст на телесна маса поради насобирање вода во мускулите

 

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Додатокот во исхрана не смее да се користи како замена или надоместок на баласирана и здрава исхрана.

Состав:

1 сервирањњ (2,5 гр) содржи:  2,5 гр Креатин монохидрат

Состојки: 100% Креатин Монохидрат

Пакување:

250 g

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018