Цена

1.100ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Балансирана, силна комбинација на квалитетен протеин од сурутка и хидролизирани пептиди на колаген

COLLAWHEY содржи ензим лактаза, така што може да се консумира од луѓе кои страдаат од нетолеранција на лактоза!

 

Карактеристики на производот

 

21 гр протеини по порција, претежно од сурутка!

7,5 гр BODYBALANCE® Хидролизиран колаген пептиди!

Без додаден шеќер!

За раст и одржување на мускулите!

Помага во одржување на здрави коски!

Без лактоза!

COLLAWHEY е избалансирана, моќна комбинација на висококвалитетен протеин од сурутка и хидролизирани пептиди на колагенски протеини, кои имаат свои уникатни својства и сила, и се надополнуваат едни со други за, меѓу другото, да ги поддржуваат вашите мускули и коски! Ние користиме брендиран BODYBALANCE® колаген пептиден извор на хидролизиран колаген протеин, кој е специјално дизајниран за поддршка на вашето тело и мускули, особено кога тренирате! Овој колаген протеин е хидролизиран („поделен на парчиња“), така што неговото варење и искористување е високо.

 

Бидејќи неоптималните, па дури и некои диети за фитнес обично ја изоставуваат конзумацијата на органско месо, коски, сврзно ткиво и претпочитаат мускулно месо и млеко или растителни протеини, внесувањето на одредени клучни киселини е многу мало (на пр. Хидроксипролин) Тоа е нерамнотежа на која лесно може да и се помогне со користење на COLLAWHEY 2-во-1!

 

Високата содржина на протеини придонесува за раст и одржување на мускулната маса и нормални, здрави коски. Ги содржи сите 9 типа на есенцијални аминокиселини, кои телото не може да ги произведе и кои треба да бидат обезбедени од храна и додатоци во исхраната.

 

Користење на:

Измешајте 1 сервирање (28 g) прав со 300 ml вода и конзумирајте еднаш на ден. Се препорачува конзумација по тренинг.

 

Состав

Просечни хранливи вредности на:

100 г

28 г (% PU*)

Енергетска вредност:

1537 kJ / 366 kcal

4289 kJ / 102 kcal (5 %)

Масти

4.3 g

1.2 g (2 %)

- од кои заситени масни киселии

2.1 g

0.6 g (3 %)

Јагленихидрати

6.8 g

1.9 g (1 %)

- од кои шеќери

5.0 g

1.4 g (2 %)

Протеини

75 g

21 g (48 %)

Сол

1.32 g

0,37 g (6 %)

Колагенски пептиди

27 g

7.5 g

Ензими лктаза

14300 единици (143 mg)

4000 единици (40 mg)

 

 

Забелешка: Табелата со просечни хранливи вредности се однесува само на вкусот на чоколадото. Имајте на ум дека со избирање друга опција / вкус, хранливите вредности може да варираат

 

Состојки: Концентрат на протеин од сурутка (од млеко), хидролизат на колаген, јогурт (од млеко) во прав, ароми (ванила, јогурт), натриум хлорид, згуснувач (гусантан гума), засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), микрогранулиран ензим β-галак (ензим лактаза Tolerase ™).

 

Информации за алергени: Произведени во објект кој преработува млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, ореви, целер, риба и ракови.

 

Забелешка: Додаток во исхраната не е замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца.

 

Предупредување: Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

 

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

 

Земја на потекло: Унгарија

 

Производител: Scitec Kft., 2120 Dunakeszi, Csörsz árok köz 2., Унгарија

 

Пакување:

 

560 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024