Цена

1.530ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

C2 Elite Creaethyl, 120 капсули

Напредна форма на креатин за уште подобри резултати!
C2 Elite Creaethyl е производ од Me:First Првата фабрика која претставува нов стандард на ефикасност! Создаден е од страна на нашите експерти, врзувајќи креатин монохидрат со солите од естер. Ова значи дека неговата растворливост е многу поголема од класичниот монохидрат, така што телото го користи подобро и креатинот. Особено е добро за поединци кои сакаат да ја зголемат силата или да ги подобрат своите перформанси. Само 3 грама на ден се доволни за да се постигнат врвни резултати!
Повеќе моќ и брзина, нема опасност од акумулација на вода!
Креатинот е соединение на три аминокиселини: Л-аргинин, глицин и Л-метонин, што сочинува 1% од вкупниот волумен на човечкото тело. Во човечкото тело, кое го произведува сам по себе, го наоѓаме претежно во мускулите. Популарниот додаток на креатин монохидрат не се користи добро во организмот во некои случаи, а неискористениот дел има тенденција да акумулира вода. Со Leovital C2 Elite Creaethyl капсулите можете да заборавите на тоа, бидејќи оваа форма на креатин е целосно искористена. Креатинот ги зголемува физичките перформанси при последователни рафали на краткорочно вежбање со висок интензитет!
Зошто е Me: First C2 Elite Creaethyl идеален избор?
Ја зголемува силата
Го забрзува закрепнувањето
Помага во стекнување на мускулна маса
Може да помогне при губење на маснотии
Бидејќи креатинот монохидрат се врзува за естерските соли, генерално е полесно телото да го апсорбира во комбинација со алтернативни извори.
Користење:
Земете 4 капсули дневно блиску до вежби со висок интензитет.
Забелешка: Додаток во исхраната не е замена или замена за балансирана диета. Да се ​​чува подалеку од малите деца. Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат. Додатокот во исхраната е наменет само за возрасни. Креатинот не треба да го користат бремени жени, доилки и лица помлади од 16 години! Потрошувачката може да доведе до зголемување на телесната тежина, како резултат на акумулација на вода во мускулите.
Состав:

Препорачани дневни дози

1 kапсула

4 kапсула

Kреатин етил естер

750 mg

3 000 mg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024