Цена

1.630ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Летно  Breeze издание! Breeze аутфит во летна верзија? Нема проблем! Кога ќе пристигнат летните горештини, комбинирајте го дуксерот Breeze со овие атрактивни шорцеви за урбан секси изглед наместо тренерка! Во беж или црна боја, спортската летна облека никогаш не изгледала подобро. Квалитетниот и лесен памучен материјал ќе обезбеди кожата да дише слободно дури и за време на најжешките летни горештини. Невоздржаност, леснотија на движење, воздухопловност - сето тоа го носат шорцевите Breeze!

 Женска фигура во спортско издание

 Висок струк и малку поширок банер ќе ја нагласат вашата женствена фигура, а комбинацијата на текстурирани материјали му дава на ова парче вистински дизајнерски шмек.

 Шорцевите доаѓаат со врвки со изгравиран натпис ZOE на краевите со кои можете да ја прилагодите ширината на банерот за совршено да одговара на вашето тело.

 Карактеристики:

 Комфорна ткаенина;

Пријатно и удобно чувство на кожата УВ заштита;

УВ заштита, фактор 50+

 Материјал: 94% памук, 6% еластин

Зои Нашиот модел носи големина S, костим за капење 36, а неговите мерки се:

 Висина: 171 см

 Обем на градите: 85,5 см

 Обем на половината: 68,5 см

 

 Обем на колкови: 96 см

ZOE табела со големини

ГОЛЕМИНА

ОБЕМ НА ГРАДИ  (cm) 

 ОБЕМ НА ПОЛОВИНА (cm)

ОБЕМ НА КОЛКОВИ (cm)

ДОЛЖИНА ВО ЧЕКОР (cm)

XS 80-83 62-65 88-93 76
S 84-88 66-70 94-98 76
M 89-93 71-75 99-103 76.5
L 94-98 76-80 104-108 77
XL 99-103 81-85 109-114 77

 

Како да се измерите правилно?

Обем на гради - Измерете под рацете околу најширокиот дел од градите. Погрижете се мерната лента да не е премногу затегната.

Обем на половина - Измерете на најтесниот дел од половината, внимавајте мерната лента да не е премногу стегната.

Обем на колкови - Измерете околу најширокиот дел од колковите и пазете вашите стапала да не се премногу оддалечени.

Должина во чекор - Измерете ја внатрешноста на нозете од препоните до подот.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024