Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

CROSSFITTER GLOVES BLACK ZEBRA

CROSSFITTER GLOVES BLACK ZEBRA

1.230,00ден
-+

CROSSFITTER GLOVES BLACK ZEBRA

Ракавици за функционален тренинг!

 

Кросфит ракавици кои ќе ви помогнат да одговорите на секој предизвик што доаѓа со тренингот. Кросфит ракавиците се направени од материјал кој спречува лизгање при изведување и на најкомплицираните вежби. Ракавиците имаат лента во пределот на зглобот, што ќе го зајакне вашиот зглоб и ќе обезбеди поддршка и безбедност за време на вежбањето.

Дизајнирани се така што мрежестата ткаенина на горната страна обезбедува одлична дишливост и вклопување, како и целосна флексибилност. Долната страна е дополнително зајакната со цврст материјал за да се спречат плускавци, болки и повреди. Овозможуваат полесна контрола на изведбата на вежбата, спречуваат иритација на кожата и обезбедуваат сигурен стисок, што ќе овозможи повеќе повторувања и повеќе килограми. Исто така, тие се практични и се вклопуваат во секоја чанта.

Одговори на сите предизвици!

Овие ракавици нудат широк спектар на примени... од тренинг за кросфит, кревање тегови, кружен тренинг до возење велосипед. Ракавиците се идеален партнер за квалитетни резултати и ќе станат составен дел од вашиот тренинг.

Карактеристики:

Супериорен дизајн

Создаден за кросфит тренинг, кружен тренинг, кревање тегови итн.

Флексибилна форма

Максимална стабилност во зглобот за да се спречат повреди

Состав:

Кожа 30% Најлон 30% Полиестер 10% Еластан 10%

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018