Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Плио Бох 75цм

Плио Бох 75цм

6.000,00ден
-+

Плио Бох 75цм

1 PLYO Кутија 75цм

Се користи во затворени и отворени простори

Плиометриски кутии или plyobox/plyo платформи се неопходен дел од тренингот за развивање на експлозивна сила на нозете, одразот.

Плиометриските вежби секојдневно се користат во спортовите каде што е потребна експлозивна сила како на пример спинтеви, скокови и фрлања во атлетика, кошарка, одбојка, фудбал, ракомет и многу други спортови.

Плиометријата може да се дефинира како спој на вежби кои овозможуваат максимална мускулна сила во најкратко можно време.

Скоковите на plyo box ја искористуваат силата на гравитацијата за брзо истегнување на мускулите кои со континуиран тренинг формираат еластична енергија и експлозивна сила за подобрени и поефикасни резултати. Основната цел на плиометриските тренинзи е развој на што поголема реактивна сила што значи дека секаде каде што се среќаваат брзи и експлозивни вежби и нагли промени може да се најдат и plyo box-ови. Незаменлив дел од функционални спортски тренинзи и Crossfit.

  • Квалитетна, цврста и издржлива метална конструкција
  • Широка основа за стабилност на платформата
  • Противлизгачка површина
  • Можност за склопување и расклопување
  • Боја: црвено-црна

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018