Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Филтрирај

Цена
Oпсег: ден - ден
Бренд

Бокс ракавици

Сортирај по:
Gymstick
660,00ден
Boxing Hand WrapsСтегачите за зглобови заедно  со ракавици ги штитат зглобовите, прстите и колена во сите видови на активности за бокс и боречки вештини палецот и лентите од велкро ви овозможуваат безбедно да ги закачите. Техничка информ..
Everlast
2.380,00ден
Бесплатна испорака
Elite Pro Style Training Gloves, RedThe Elite Pro Style Training Glove features a revolutionary one-piece design that optimizes fist placement and promotes natural range of motion.Built with closed cell foam technology for hand protection and grip co..
Everlast
2.380,00ден
Бесплатна испорака
Elite Pro Style Training Gloves, WhiteThe Elite Pro Style Training Glove features a revolutionary one-piece design that optimizes fist placement and promotes natural range of motion.Built with closed cell foam technology for hand protection and grip ..
Gymstick
2.190,00ден
Бесплатна испорака
Gymstick ракавици за бокс 10ozОвие квалитетни ракавици за бокс се одлични за удирање во тешка торба, спаринг и аеробни вежби. Ракавиците исполнети со сунѓер добро ги абсорбираат ударите. Широкито стегач на зглобовите појачан со Велкро затворач обе..
Gymstick
2.190,00ден
Бесплатна испорака
Gymstick ракавици за бокс 12ozОвие квалитетни ракавици за бокс се одлични за удирање во тешка торба, спаринг и аеробни вежби. Ракавиците исполнети со сунѓер добро ги абсорбираат ударите. Широкито стегач на зглобовите појачан со Велкро затворач обе..
Everlast
7.020,00ден
Бесплатна испорака
Powerlock Pro Fight Gloves, Navy/GreenPremium leather ensures long-lasting durability, functionality and performance.Compact glove design allows for superior fist closure providing a balance of speed, comfort, and protection while delivering a powerf..
UFC
2.640,00ден
Бесплатна испорака
Постигнете врвна кондиција со висококвалитетна фитнес ракавица совршена за повеќенаменска употреба и ниво на фитнес. Ракавици за тренинг UFC Pro Fitness обезбедуваат одлична заштита со најсовремена технологија при удари. Повеќенаменски в..
UFC
9.900,00ден
Бесплатна испорака
UFC Pro Comfort фокусите се анатомски обликувани за да се вклопат удобно на раката и подлактицата на вашиот партнер. Карактеристиките вклучуваат појачана шипка за држење, затворач и висококвалитетна кожна конструкција од класа А за издржливос..
Unknown!
2.640,00ден
Бесплатна испорака
Ракавици за тренинг обука UFC Premium True Thai се дел од специјалната колекција дизајнирана во срцето на Тајланд инспирирана од оддавање почит на тајландското наследство на мешани боречки вештини. Оваа кожена ракавица од А класа има повеќе од 1 ..
UFC
3.300,00ден
Бесплатна испорака
UFC Performance Rush Boxing Gloves, GreyРакавиците  за тренинг  на UFC Pro Performance Rush се дизајнирани за тренинг за почетници и средно тренирање. Карактеристиките вклучуваат конструкција на Maya PU, заштита од зглоб од леана пена, мате..
UFC
2.750,00ден
Бесплатна испорака
Премиум кожна конструкција за врвен тренинг со брза вреќа.Правилна тежина, во облик на кикирики со торба за брзо отскокнување е идеална за зголемување на брзината на вашите удари.Засилени рабови со обесен дел што е отпорен на удариНадворешен изглед е..
UFC
6.890,00ден
Бесплатна испорака
Тренирајте со најдобрите.UFC Pro Champ Lace Up, Stand Up ракавиците обезбедуваат ненадмината заштита со комбинација на безвременски традиционални карактеристики и технолошки напреден дизајн.Инјектирана лиена пена за компактни ракавици со врвна заштит..
UFC
4.600,00ден
Бесплатна испорака
Почувствувајте го врвниот квалитет на оваа ракавица во моментот кога ќе ги имате во вашите раце. Изработена од врвна мека кожа со лого на UFC со релјефен поли-сатен. Направени од врвна говедска кожа.Повеќе слоеви на пена ЕВА за максимална заштит..
UFC
3.670,00ден
Бесплатна испорака
Ракавиците за бокс  UFC Pro Tonal се дизајнирани за сите нивоа на вештини. Изработена од трајна инженерска кожа. Дополнителни карактеристики вклучуваат 2 "заштита од инјектирана пена, систем hook-and-loop и антимикробна подлога со продорен матер..
UFC
3.140,00ден
Бесплатна испорака
Шлемот UFC Pro Tonal е дизајниран за сите нивоа на вештини. Оваа опрема за глава обезбедува повеќеслојна заштита од пена која ги штити образите, брадата и задниот дел од главата и е изработена од лесна, но издржлива инженерска кожа. Нелизгавиот антим..
UFC
2.300,00ден
Бесплатна испорака
UFC MMA Safety Gloves, BlackЗаштитната ракавица UFC Pro MMA е ракавица од 6 oz со повеќе од 2 "EVA заштита од пена изработена од оригинален кожен материјал од класа А. Појачаната  трака обезбедува поголема издржливост. Оваа ракавица е дизајниран..
UFC
2.300,00ден
Бесплатна испорака
Ракавиците за тренинг UFC Pro Tonal MMA се дизајнирани за сите нивоа на вештини. Карактеристиките вклучуваат, слоевита заштита од пена од 5,5 ", нараквица за зглоб, антимикробна подлога што ја одвраќа влагата, дополнителна заштита на палецот и технол..
UFC
3.510,00ден
Бесплатна испорака
UFC Pro Tonal MMA штитниците за се дизајнирани за сите нивоа на вештини и се насочени кон заштита на областа на потколеницата за време на интензивни тренинзи. Карактеристиките вклучуваат слоевита заштита од слој од пена од 3/4 ", еластична лента за с..
UFC
3.720,00ден
Бесплатна испорака
UFC PRO Washable Fitness Gloves, BlueЕдноставно пребришете или дезинфицирајте ги помеѓу тренинзите за да ги задржите нараквиците во најдобра состојба.Лесно се чисти и дезинфицира. Машинско перење на 30 степени, суво на воздух или температура на светл..
UFC
3.720,00ден
Бесплатна испорака
UFC PRO Washable Fitness Gloves, PinkФитнес-ракавици за вежбање UFC PRO, розовиКомбинирајте супериорна заштита и квалитет со ненадмината практичност и ќе добиете нараквица за  вежбање UFC Pro.Едноставно избришете или дезинфицирајте  ги поме..
UFC
4.650,00ден
Бесплатна испорака
UFC Premium True Thai ракавиците за тренинг се дел од специјалната колекција дизајнирана во срцето на Тајланд инспирирана да го почитува и оддава почит на тајландското наследство на мешани боречки вештини. Оваа кожена ракавица од класа А има повеќе..
Прикажани 1 до 22 од 22 (1 страни)

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018