Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

Филтрирај

Цена
Oпсег: ден - ден
Бренд

Бокс ракавици

Сортирај по:
Everlast
2.190,00ден
Бесплатна испорака
Evergel Hand Wraps жолта / црна наменети за тренинг на тешка вреќа , тренинг на брза вреќа, кардио тренинг.  State of the art EverGel ™  материјал кој овозможува заштита на зглобовите за време на тренингот .  Комплетна лента ок..
Everlast
4.490,00ден
Бесплатна испорака
Everlast 'Fighter', ракавици специјално дизајнирани за спаринг и тренинзи на тешка вреќа.  Направени од квалитетна кожа со дополнителна пена за уште поголема апсорпција. Овој најдобро продаван производ ќе ги заштити вашите раце за време ..
Everlast
2.550,00ден
Бесплатна испорака
Moulded Foam Training Gloves in PU, ракавици дизајнирани за тренинг на тешка вреќа и спаринг. Синтетичка кожа која овозможува долготрајност и функционалност. Заштитна пена која овозможува одлична апсорпција на потта и ги штити рацете и зглобо..
Everlast
2.390,00ден
Бесплатна испорака
Everlast Pro Style, ракавици дизајнирани за спаринг и тренинг на тешка вреќа ·         Првокласна синтетичка кожа направена да ја продолжи трајноста ·         Мрежа..
Everlast
2.390,00ден
Бесплатна испорака
Everlast Pro Style, ракавици дизајнирани за спаринг и тренинг на тешка вреќа ·         Првокласна синтетичка кожа направена да ја продолжи трајноста ·         Мрежа..
Everlast
3.200,00ден
Бесплатна испорака
Wristwrap Heavy Bag се врвни боксерски ракавици. Изработени се од најквалитетна синтетичка кожа и дизајнирани се да осигураат трајна издржливост и функционалност. Анти-бактерискиот патрон и EverFresh технологијата ги спречува непријатнит..
Everlast
2.390,00ден
Бесплатна испорака
Boston PVC Pro Bag ракавици, црниEverlast „Бостон“ ПВЦ  ракавици, дизајнирани за тренинг со тешки вреќи, спаринг и работа на фокуси.Дизајн со висок квалитетСинтетичката кожа обезбедува одличен квалитет на ракавици и обезбедува долговечност и фун..
Gymstick
610,00ден
Boxing Hand WrapsСтегачите за зглобови заедно  со ракавици ги штитат зглобовите, прстите и колена во сите видови на активности за бокс и боречки вештини палецот и лентите од велкро ви овозможуваат безбедно да ги закачите. Техничка информ..
Everlast
2.380,00ден
Бесплатна испорака
Elite Pro Style Training Gloves, Black Elite Pro Style се одликуваат со револуционерен едноделен дизајн кој го оптимизира поставувањето на тупаница и промовира природен опсег на движење.Изграден со затворена ќелија технологија за заштита на раце..
Everlast
2.380,00ден
Бесплатна испорака
Elite Pro Style Training Gloves, RedThe Elite Pro Style Training Glove features a revolutionary one-piece design that optimizes fist placement and promotes natural range of motion.Built with closed cell foam technology for hand protection and grip co..
Everlast
2.380,00ден
Бесплатна испорака
Elite Pro Style Training Gloves, WhiteThe Elite Pro Style Training Glove features a revolutionary one-piece design that optimizes fist placement and promotes natural range of motion.Built with closed cell foam technology for hand protection and grip ..
Everlast
2.380,00ден
Бесплатна испорака
Elite Pro Style Training Gloves, White/GoldРакавиците за тренинг Elite Pro Style се одликуваат со револуционерен едноделен дизајн кој го оптимизира поставувањето на тупаница и промовира природен опсег на движење.Изграден со затворена ќелија технологи..
Everlast
1.960,00ден
Бесплатна испорака
Everlast Matte PU Boxing Gloves, BlackИзработена од ултра отпорна цврста синтетичка кожа со привлечен дизајн. Ергономската форма обезбедува удобност и функционалност. Високо апсорбирачката пена ви овозможува неограничена обука. Особено се препорачува..
Everlast
1.740,00ден
Бесплатна испорака
Everlast Unisex Training Gloves, BlackВисоко квалитетна синтетичка кожа нуди долготрајна издржливост и функционалност. Целосниот ремен за завиткување обезбедува одлична поддршка за зглобот и овозможува поприлагодено вклопување. Подобар дизајн со софи..
Everlast
1.890,00ден
Бесплатна испорака
Everstrike Training Gloves, Black/GoldThe Everstrike Training Gloves are extremely versatile. With an easy transition from push-ups and cardio training to grappling and light bag work, these gloves allow for a full range of workouts.Evercool technolo..
Everlast
1.890,00ден
Бесплатна испорака
Everstrike Training Gloves, Black/GreyThe Everstrike Training Gloves are extremely versatile. With an easy transition from push-ups and cardio training to grappling and light bag work, these gloves allow for a full range of workouts.Evercool technolo..
Gymstick
2.190,00ден
Бесплатна испорака
Gymstick ракавици за бокс 10ozОвие квалитетни ракавици за бокс се одлични за удирање во тешка торба, спаринг и аеробни вежби. Ракавиците исполнети со сунѓер добро ги абсорбираат ударите. Широкито стегач на зглобовите појачан со Велкро затворач обе..
Gymstick
2.190,00ден
Бесплатна испорака
Gymstick ракавици за бокс 12ozОвие квалитетни ракавици за бокс се одлични за удирање во тешка торба, спаринг и аеробни вежби. Ракавиците исполнети со сунѓер добро ги абсорбираат ударите. Широкито стегач на зглобовите појачан со Велкро затворач обе..
Everlast
1.900,00ден
Бесплатна испорака
Muay Thai Pro Boxing Gloves, BlueМuay Thai Про боксерски ракавици, синиДизајн на ракавици Muay Thai за сите намени со лепенка за подобрување , заштитата и удобноста на зглобот.Автентичната тајландска кожа заедно со супериорната конструкција на наракв..
Everlast
2.200,00ден
Бесплатна испорака
Powerlock технологија, ергономска слоевита конструкција од пена што ја води вашата рака во природна позиција на тупаница.Дизајнот на овие компактни ракавици овозможува супериорно затворање на тупаницата, обезбедувајќи баланс на брзината, удобноста ..
Everlast
7.020,00ден
Бесплатна испорака
Powerlock Pro Fight Gloves, Navy/GreenPremium leather ensures long-lasting durability, functionality and performance.Compact glove design allows for superior fist closure providing a balance of speed, comfort, and protection while delivering a powerf..
Everlast
2.990,00ден
Бесплатна испорака
Pro Style Elite ракавици, розевиEverlast Pro Style Elite, ракавици дизајнирани за спаринг и тренинг на тешка вреќа.Првокласна синтетичка кожа дизајнирана да ја продолжи трајностаДланката обезбедува дишење и удобностАнтимикробен третман, против неприј..
Everlast
2.990,00ден
Бесплатна испорака
Pro Style Training Gloves, БелиПремиум синтетичка кожа со одлична конструкција на ракавици обезбедува издржливост и функционалност.Дланката со мрежа обезбедува дишење и удобност, додека поставата ја задржува свежината и го продолжува векот на траење ..
Everlast
2.200,00ден
Бесплатна испорака
Training Grappling ракавици, црниВелкро лента околу целиот спој овозможува одлична поддршка на зглобот и подобар стисокПремиум синтетичка кожа обезбедува долготрајна издржливост и функционалност.Едноставни делови помеѓу прстите кои овозможуваат лесно..
UFC
2.240,00ден
Бесплатна испорака
Постигнете врвна кондиција со висококвалитетна фитнес ракавица совршена за повеќенаменска употреба и ниво на фитнес. Ракавици за тренинг UFC Pro Fitness обезбедуваат одлична заштита со најсовремена технологија при удари. Повеќенаменски в..
UFC
4.200,00ден
Бесплатна испорака
UFC MMA Safety Gloves, BlackЗаштитната ракавица UFC Pro MMA е ракавица од 6 oz со повеќе од 2 "EVA заштита од пена изработена од оригинален кожен материјал од класа А. Појачаната  трака обезбедува поголема издржливост. Оваа ракавица е дизајниран..
Unknown!
2.240,00ден
Бесплатна испорака
Ракавици за тренинг обука UFC Premium True Thai се дел од специјалната колекција дизајнирана во срцето на Тајланд инспирирана од оддавање почит на тајландското наследство на мешани боречки вештини. Оваа кожена ракавица од А класа има повеќе од 1 ..
UFC
2.940,00ден
Бесплатна испорака
UFC Performance Rush Boxing Gloves, GreyРакавиците  за тренинг  на UFC Pro Performance Rush се дизајнирани за тренинг за почетници и средно тренирање. Карактеристиките вклучуваат конструкција на Maya PU, заштита од зглоб од леана пена, мате..
UFC
2.750,00ден
Бесплатна испорака
Премиум кожна конструкција за врвен тренинг со брза вреќа.Правилна тежина, во облик на кикирики со торба за брзо отскокнување е идеална за зголемување на брзината на вашите удари.Засилени рабови со обесен дел што е отпорен на удариНадворешен изглед е..
Прикажани 1 до 30 од 41 (2 страни)

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018