Телефонски нарачки - достава преку карго

Невалиден e-mail.

PROTEIN COCOA CREAM, 20 GR

45,00ден
-+

Мини закуска што ја очекувате!

Слатка закуска, награда после тренинг или слатка закуска што ја очекувате, Протеинскиот крем со какао е паметна и поздрава алтернатива на класичните чоколадни намази! Малку калории, многу вкус и добри хранливи материи.

Енергетскиот адут во движење!

Протеинскиот крем со какао во мало пакување од 20гр одлично ќе ја игра улогата на вашиот енергетски адут во движење. Протеинскиот какао крем е чоколаден намаз богат со протеин од сурутка и без додаден шеќер, направен од чоколадо и лешници! Сите оние кои ќе се одлучат за поздрава варијанта на чоколаден намаз можат без опасност да уживаат во кремот со какао, бидејќи намазот не содржи додаден шеќер. Токму толку мал дел од шеќерот е идеален за сите оние кои се на диета или се хранат здраво, а сакаат да вкусат нешто чоколадно. Од друга страна, високата содржина на протеини е одличен избор за сите оние кои вежбаат и се грижат за својот изглед

Карактеристики:

Здрава варијанта на чоколаден намаз

Содржи чоколадо и лешници

Без додаден шеќер

Одличен извор на протеини

Лесно се нанесува

Може да се користи како прв оброк наутро или здрава и вкусна ужина

Состав:

Просечни нутритивни вредности на:            100 гр

 Енергетска вредност                                         2.054 kJ / 489 kcal

 Масти                                                                      33 гр                       

- од кои заситени масни киселини                  2,3 гр

- од кои транс масни киселини                        < 1 гр

 Јаглехидрати                                                      39 гр

 - од кои шеќери *                                                1,8 гр

 Протеини                                                               24гр

 Сол                                                                         25гр

* Содржи природни шеќери

 Вкус: лешник-какао

 Состав: Засладувач (малтитол), концентрат на протеин од сурутка (од млеко), сончогледово масло, лешници (11%), какао во прав со намалена маснотија (10-12% масти), целосно хидрогенизирано палмово масло, емулгатор (соја лецитин), арома.

 Информации за алергени: Може да содржи траги од кикирики.

 Предупредување: Прекумерното консумирање може да има лаксативно дејство.

 Услови на чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 °C.

Пакување:

20 гр

Напиши мислење

Белешка: HTML не е дозволен!
    Лош           Добар

Пријавeте се за билтен

И добијте ги најновите информации, промоции и попусти.

Внесете го вашиот емаил

American Express Diners Maestro MasterCard Visa TLS 1.2 secured
Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2018