Цена

1.780ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

BCAA (L-леуцин, L-изолеуцин, L-валин) се есенцијални амино киселини кои содржат скапоцен азот во молекулата неопходна за синтеза на клетките на мускулното ткиво. Тие се мултифункционални. Кога сте на дефиницијата за BCAA, тие се користат за одржување на тешко заработената мускулна маса. Кога се зголемувате, користете BCAA за да го „засилите“ вашиот шејк после тренинг. БЦАА може да се користат во различни спортови за да се спречи распаѓање на мускулите при долготрајна активност (фудбал, кошарка, тенис, велосипедизам, итн.)

BCAA 1000 се состои од три аминокиселини наречени „разгранети“ („Амино киселини со разгранет ланец“ или BCAA) поради нивната структура: L-изолеуцин, L-леуцин и L-валин во идеален сооднос: 2:1:1. Поради фактот што овие три амино киселини сочинуваат речиси половина од сите мускулни влакна, од суштинско значење за сите спортисти е да внесат поголеми количини од овие амино киселини во своето тело. BCAA промовира значително зголемување на достапната енергија за целото времетраење на тренингот, значително го забрзува закрепнувањето и ги намалува грчевите. Формата на капсулата, исто така, значително го скратува потребното време на варење.

Користење на:
Земете 2 капсули на ден, пред или после тренинг.

Додатокот во исхраната не е замена или замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Состав:
Состојки во препорачаната дневна доза

2 капсули

БЦАА

1 година

- од кои L-леуцин

500 mg

- од кои L-изолеуцин

250 mg

- од кои L-валин

250 mg

Состав: BCAA мешавина (L-леуцин, L-валин, L-изолеуцин), желатин, средства против стврднување (микрокристална целулоза, магнезиум стеарат).

Пакување:
200 капсули

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024