Цена

2.290ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Amino Energy, 270 g

 

Заменете го кафето и енергетските пијалоци со нешто поефективно и поздраво !

  • 5g микронизирани аминокиселини во слободна форма
  • Бета Аланин за ултимативна издржливост
  • 100mg кофеин од зелен чај
  • Екстракт од зелен чај
  • Екстракт од зелено кафе
  • Само 30 калории
  • 0g масти, 0g шеќери
  • Витаминот Ц придонесува за нормален енергетски метаболизам

Сите сакаме да имаме убаво и дефинирано тело но сакањето не е доволно доколку сакаме тоа да го оствариме. Потребно е да се следи ригорозна исхрана и тренинг програма која на тест ќе ги стави нашите ментални способности и физичка сила. За да се задоволат тие потреби Optimum Nutrition Essential Amino Energy комбинира брзо апсорбирачки амино киселини во слободна форма како пто се BCAA, Л-Аргинин за интензивен крвен pump и Бета Аланин  и тоа сите добиени од природни извори. Оваа формула ќе ви помогне да ги остварите зацртаните цели.

Сервирањето има само 30 калории и одлично се вклопува во редуцирани исхрани чија цел е дефинирање и топење на масти.

Користете го секаде како вкусен напиток во комбинација со вашите суплементи или секогаш кога имате потреба од енергија, сила, концентрација и издржливост.

Знаеме дека читајки го текстов имате впечаток дека Amino Energy може да го користете за било која цел али тоа навистина е точно. 

Користете го било кога како:

  • Извор на квалитетни аминокиселини
  • NO бустер

Употреба:

 

Користете 1 сервирање (9 гр = 2 дозерки) растворено во 300 - 330 мл вода пред, за време или по завршување на тренингот

Напомена: Да се чува надвор од дофат на мали деца. Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатоците во исхрана не се замена за активен начин на живот и балансирана исхрана.

Внимание: Секогаш се користи со одговарачки тренажен процес. Да не се користи од страна на трудници или доилки. Посоветувајте се со лекар пред употреба доколку имате било какви медицински проблеми. Личности кои земаат лекови истро така треба да се консултираат со лекар. 

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место на собна температура, подалеку од сончева светлина и извор на топлина.

Состав:

 

Нутритивна вредност На сервирање (9g = 2 дозерки)
Енергетска вредност 124 kJ/30 kcal
Шеќери 0 g
Витамин Ц 24 mg
Аминокиселини 5 g
- Л-Глутамин 1000 mg
- Л-Аргинин 500 mg
- Бета Аланин како Carnosyn 350 mg
- Л-Тирозин 250 mg
- Л-Хистидин 200 mg
- Л-Лизин Хидрохлорид 200 mg
БЦАА 2 g
- Л-Леуцин 1000 mg
- Л-Изолеуцин 500 mg
- Л-Валин 500 mg
Кофеин 100 mg
Екстракт од зелен чај 100 mg
Екстракт од зелено кафе 25 mg

Состојки:  мешавина на амино-киселини(Л-глутамин, Л-Леуцин, Л-аргинин , Таурин, Л-изолеуцин, , Л-Валин, Бета-аланин како Карносин, Л-Тирозин, Л-Хистидин, Л-Лисин Хидрохлорид /содржи емулгатор – соја лецитин/), регулатори на киселост(лимонска киселина, јаболкова киселина, винска киселина), боја ( куркумин, бета-каротен,цвекло) , арома, згуснувачи (целулоза гума, ксантам гума, гуар гума), Инулин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), состојки против стврднување(силикон диоксид, калсиум силикат), природен кофеин, екстракт од зелен чај(камелиа синенсис ливчиња),аскорбинска киселина, екстракт од зелено кафе(кафеа арабика Л, овошје).  *Од млеко.

Алергени: Содржи : соја (лецитин). Може да содржи: млеко,глутен, јајца, јаткасти овошја и кикирики.

Пакување:

 

Amino Energy 270 g 

 

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024