Цена

2.140ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Sci-Muscle Alpha 50-Amino extreme liquid amino acids 1000мл- со вкус на портокал

 

Sci-Muscle Alpha 50-Amino е чист хидролизиран говедски колаген. Колагенот е најголем и најзастапен протеин во телото, дури до 65% од целиот наш протеин. Како најголем протеин во телото, колагенот е ланец од над 1500 амино киселини. Хидролизираниот колаген е извор на комплетен протеин кој се разградува во најпроста форма на есенцијални и неесенцијални амино киселини кои се лесно достапни за само неколку минути по конзумација. Ова е огромна предност за атлетичари или било кој кој се грижи за задржување на соодветен левел на амино киселини во протокот на крв за соодветен анаболизам на мускулните протеини.

·         Најбрза можна апсорбција и обезбедување на амино киселини

·         Супериорна дигестивност, многу висока биодостапност

·         50,000мг чисти амино киселини на 100мл

·         Без масти, без јаглехидрати, без холестерол, без лактоза

Забелешка:

Овој продукт не е наменет за третирање, лечење или превенција на било каква болест. Суплементите во исхранта не треба да се користат како замена за балансирана исхрана. Не ја пречекорувајтре препорачаната дневна доза.

 

Предопредување:

Ако сте бремена, доите или пиете било какви лекови, консултирајте го вашиот доктот пред користење на овој производ. Престанете со користење и косултирајте го вашиот доктор доколку настанат некои несакани реакции.

 

Нутритивни вредности:

Дозирање: 40мл (1 дозерка)                 Дози во пакување: 25

 

 

Вкупно:

  на 100мл

   На 40мл  

Енергија

808КЈ/190 кцал

323,2 КЈ/ 76кцал

Масти

0 гр

0 гр

од кои заситени

0 гр

0 гр

Јагленохидрати

0 гр

0гр

од кои шеќери

0 гр

0 гр

Дигестивни влакна

0 гр

0 гр

Протеин

50гр

20 гр

Сол

0 гр

0 гр

Витамин Б6

13.3 мг (950%RDA*)

5.3 мг (380%RDA*)

L-Alanine

4170мг

1668мг

L-Arginine

4050мг

1620мг

L-Aspartic Acid

2700мг

1080мг

L-Glutamic Acid

5640мг

2256мг

Glycine

9700мг

3880мг

L-Histidine

680мг

272мг

L-Isoleucine*†

820мг

328мг

L-Hydroxylysine

260мг

104мг

L-Hydroxyproline

6100мг

2440мг

L-Leucine*†

1420мг

568мг

L-Lysine*

1800мг

720мг

L-Methionine*

430мг

172мг

L-Phenylalanine*

980мг

392мг

L-Proline

6740мг

2696мг

L-Serine

1570мг

628мг

L-Threonine*

980мг

392мг

L-Tyrosine

190мг

76мг

L-Valine

1610мг

644мг

Нема препорачана дневна доза

%RDA Препорачана девна доза

Состојки: Вода, Хидролизиран говедски протеин, регулатор на киселост: лимонска киселина, вкус, засладувачи: содиум цикламат, ацесулфам калиум, сахарин содиум, конзерванси: калиум сорбат, пиридоксин хидрохлорид (витамин Б6).

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024