Цена

87.740ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Tech Pro Power Наклонетост на градите прес
Наклонетоста на градите нуди иновативна и уникатна функционална можност за корисникот пред тренинг да загрее одредени мускулни групи за да го намали потенцијалниот ризик од повреда, како и да ги истегне и релаксира мускулите по секој тренинг циклус.
Tech Pro Power Series е опрема создадена за спортисти и ги исполнува највисоките барања за биомеханика, ергономија, долг работен век и безбедност, обезбедувајќи максимални спортски достигнувања.
Новиот дизајн на рачките овозможува порамномерна распределба на товарот, што го прави извршувањето на движењата на туркање и влечење поудобно и поефективно. Покажувачите ја означуваат правилната положба на рацете, а нерамната текстура на површината го подобрува држењето и го спречува лизгањето на страна.
Сите меки елементи се изработени од специјален полимер со пена со висока густина кој го зема обликот на човечкото тело, со што се обезбедува максимална удобност и одржува рамнотежа за време на физичкиот тренинг.
Благодарение на независните рачки, се постигнува побалансирано зголемување на моќноста. Траекториите на рачките во процесот на движење се приближуваат, формирајќи природен лак на движење и зголемувајќи ја амплитудата.

Спецификации:

  • Должина (мм | инчи): 1540 | 61

  • Ширина (мм | инч): 1030 | 41

  • Висина (мм | инчи): 1685 | 66

  • Тежина (kg | lbs): 160 | 353

  • Максимално оптоварување (kg | lbs): 160 | 353

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024