Цена

170ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Retail Layered Bar, Peanut Pretzel содржи шест неодоливи слоеви на вкус и текстура за да обезбеди хит на протеини, јаглени хидрати и влакна, сето тоа во вкусен и удобен бар.

Преполни со повеќе од 20 грама протеини, овие задоволства кои ја напојуваат устата се идеален начин да ги подобрите вашите здрави закуски.

Состојки:

Протеинска мешавина (23%) (хидролизиран протеин од сурутка (млеко), млечен протеин концентрат, концентрат на протеин од сурутка (млеко), изолат протеин од соја), засладувач (малтитол), хумектант (глицерол), влакна од корен од цикорија, Чоколадо со вкус на млеко (10 %) (Засладувач (малтитол), маснотии од палми, какао во прав со намалена маснотија, обезмастено млеко во прав, слатка сурутка во прав (млеко), емулгатори (сончоглед лецитин, полиглицерол полирицинолеат), арома), карамела со низок шеќер (8%) (олигоктрукт) (Глицерол), растителни масла (дланка, палма), путер (млеко), вода, брашно од рогач, емулгатори (моно и диглицериди на масни киселини, лецитин од репка, сорбитан тристеарат), карамелизиран шеќер, средство за желатинирање (пектин), Сол), хидролизиран говедско желатин, масло од репка, калциум казеинат (млеко), парчиња ѓеврек (2%) (пченично брашно, сончогледово масло, вода, сол, слад пченично брашно, квасец, регулатор на киселост (натриум хидроксид)), какао со намалена маснотија Прашок, крцкави од протеин од какао соја (1%) (изолат на протеин од соја, какао во прав, тапиока скроб), кикирики (1%), крцкави соја (1%) (изолат на протеин од соја, скроб од тапиока, стабилизатор (калциум јаглерод) ), природен арома, путер од кикирики (0,5%), суво полномасно млеко, карамелизиран шеќер, арома, емулгатор (соја лецитин).

За алергени, вклучително и житарки што содржат глутен, видете ги состојките со задебелени букви. Може да содржи и кикиритки и јаткасти плодови.

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024