Цена

1.460ден
Во цените е вклучен и ДДВ

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Скини протеин, 450 гр

Високо-протеински препарат збогатен со колаген за подобар квалитет на стареење на кожата

Содржи витамини кои надополнуваат одредени недостатоци на истите

Додаток на Л-карнитин кој може да помогне во процесот на губење на тежината

Само 66 kcal по порција

Употреба:

Измешајте 20 гр прав со 250мл вода, добро промешајте и конзумирајте еднаш дневно.

Напомена: Додаток во исхраната кој не е е замена за урамнотежена исхрана. Да се ​​чува подалеку од дофат на мали деца. Предупредување: Препорачаните дневни дози не треба да се надминуваат.

Состав:

Просечни хранливи вредности

20гр

100гр

Енергетска вредност

284 kJ / 68 kcal

1 418 kJ / 339 kcal

Масти

0,7 g

3,5 g

-од кои заситени масни киселини

0,4 g

1,8 g

Јаглехидрати

1,2 g

6,2 g

-од кои шеќери

1,0 g

5,0 g

Протеини

14 g

70 g

Сол

0,04 g

0,2 g

Л-карнитин Л-тартарат

200 mg

1 000 mg

Колаген

400 mg

2 000 mg

 

(% PDU / ДДВ *)

(% PDU / ДДВ *)

Пантотенска киселина

1,4 mg (23 %)

7,0 mg (117 %)

Витамин Б12

1,0 µg (40 %)

5,0 µg (200 %)

Витамин Б6

0,5 mg (36 %)

3,0 mg (214 %)

Витамин Б2

0,4 mg (28 %)

2,0 mg (143 %)

 

* Препорачан дневен внес / Вкупен број на дози во пакување: 20 гр, 22 дози

Вкус: Белгиско чоколадо

Состојки: Млечен протеин [емулгатор (соја лецитин)], протеин од сурутка концентрат (од млеко), изолат од Сурутка (од млеко), какао во прав (Теоброма какао) 6% [емулгатор (соја лецитин)], колаген, Л-карнитин Л-тартарат, арома, згуснувачи (целулозана гума, арабика гума), засладувач (сукралоза), витамин Б5 (калциумов Д-пантотенат), витамин Б12 (метилкобаламин), витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), витамин Б2 (рибофлавин).

Информации за алергени: Може да содржи траги од ореви.

Услови за чување: Да се ​​чува на ладно и суво место, заштитено од директна сончева светлина, на температура до 25 ° С.

Производител: QNT sa - Technoparc de Thudinie 3, B -6536 Donstiennes, Белгија

 

Пакување: 450 гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024