Цена

4.180ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

100% Whey Protein Professional е исклучиво квалитетна мешавина на концентрат и изолат од протеин од сурутка.  Протеините се извор на азот и  и есенцијални амино киселини кои му се потребни на телото за одржување на растот на ткивото. Затоа 100% Whey Protein Professional придонесува за растот и одржување на мускулната маса, но и за одржување на нормалното здравје на коските*.

Протеинот од млечна сурутка исто така е комплетен протеин затоа што му ги обезбедува на телото сите неопходни аминокиселини, вклучувајќи и 9 есенцијални аминокиселини, кои што телото не е во состојба да ги синтетизира и кои е неопходно да се внесат преку додатоци во исхраната (хистидин, изолеуцин, леуцин, лизин, метионин, фенилаланин, треорин , трипофан и валин).

100% Whey Protein Professional содржи дополнителни состојки, "матрикс аминокиселини" кои на телото му ги обезбедуваат дополнителните аминокиселини во најголема мера: L-леуцин, таурин и L-глутамин.   Воедно има додаток на дигестивни ензими, папаин и бромелаин.
* Овие изјави се научно докажани од страна на Европската агенција за безбедност на храна (ЕФСА) и одобрени од страна на Европската комисија (ЕК).

Упатство за употреба: Измешајте 1 мерница (30г) во 250 мл вода или нискомаслено млеко. Препорачливо е да се конзумира 1-3 пати дневно по една мерница, најдобро по тренинг.  
Користете го овој производ во комбинација со храна, како дел од здрава и балансирана исхрана, а не како замена за храна.

Состав:

Состав:

Просечни хранливи вредности на

30 g (1 vrećica)

PU%*

100 g

Енергетска вреднсот

470 kJ/112 kcal

6%

1558 kJ/371 kcal

Масти
- од кои заситени масни киселини

2,0 g
0,7 g

3%
4%

6,7 g
2,3 g

Јаглехидрати
- од кои шеќери

1,4 g
1,4 g

1%
2%

4,7 g
4,7 g

Протеини

22 g

44%

73 g

Сол

0,41 g

7%

1,4 g

Мешавина аминокиселини (L-leucin 100 mg, L-glutamin 210 mg, taurin 990 mg)

1300 mg

-

4333 mg

Мешавина дигестивни ензими (bromelain 12 mg, papain 12 mg)

24 mg

-

80 mg

* PU/PV%: Preporučeni unos za prosječnu odraslu osobu (8 400 kJ/2 000 kcal)

Аминокиселински профил (% протеини)

L-alanin

5,0

L-lizin**

9,6

L-arginin

2,1

L-metionin**

2,2

L-asparaginska kiselina

11,0

L-fenilalanin**

3,0

L-cistein

2,2

L-prolin

5,5

L-glutamin

18,1

L-serin

4,6

Glicin

1,4

L-treonin**

6,7

L-histidin**

1,7

L-triptofan**

1,4

L-izoleucin**

6,4

L-tirozin

2,6

L-leucin**

10,6

L-valin**

5,9

** Есенцијални аминокиселини

Информации за алергени:
Произведено во опкружување во кое се наоѓаат млеко, јајца, протеини од соја и јајца, глутен и кикирики. Содржи соја лецитин.  
 

Состав: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Чоколадо, Крем), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), L-Глутамин, L-леуцин, згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин), Декстроза.
Чоколадо и Лешник: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Чоколадо, Лешник, Крем Ванила), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), L-Глутамин, L-леуцин, згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Декстроза, Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин).

Јагода и Бело Чоколадо: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Бело Чоколадо, Јагода), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), L-Глутамин, L-леуцин, згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Декстроза, Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин).

Ванила и Шумско Овошје: Високо-квалитетен бленд на протеини исклучиво од протеин од концентрат и изолат од Сурутка  (содржи лактоглобулин, лактоферин, лакталбумин и фракции на имуноглобулин протеин), Какао во Прав (10-12%), Таурин, Ароми (Крем Ванила, Малина, Шумско Овошје), Засилувач на Вкус (Натриум Хлорид), Декстроза, L-Глутамин, L-леуцин, Згуснувач (Ксантан желе), Вештачки Засладувачи (Ацесулфам К, Сукралоза), Дигестивни ензими (Бромелаин, Папаин), Боја(Кармозин, Брилијант блу ФЦФ).

Пакување: 2350 г

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024