Цена

9.750ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

100% Whey Gold Standard, 4540 g

Златен Стандард по кој се мерат сите останати протеини

 

Whey протеинот е планетарно популарен кај сите активни личности поради својата брза апсорпција и богат аминокиселински профил кој нуди обнова и изградба на мускулатура после тренинг.

100% Whey Gold Standard е протеинска мешавина која се состои највеќе од whey protein isolates (WPI), најквалитетниот и најчистиот облик на whey протеин кој постои. Покрај тоа содржи и Hydrowhey  - хидролизиран whey протеин кој е еден од најбрзо делувачките и најскапи облици на протеин и whey protein concentrate. Користејки ги whey protein isolate и hydrowhey соединети се 24гр брзоделувачки протеини кои инстантно обновуваат и ја градат мускулатурата со многу помала количина на масти, холестерол, лактоза и останати непотребни состојки во вкусните 100% Whey Gold Standard сервирања. Без сомнение ова е стандардот по кој сите останати се споредуваат.

Без разлика дали сте на калориски рестриктивна диета каде целта ви е да согорите масти и да ја зачувате мускулатурата или сакате да качите на мускулна маса 100% Whey Gold Standard е протеинот за вас. Поради големата искористеност и малата калориска вредност протеинот е одличен како дел од исхрана за согорување масти.

100% Whey Gold Standard е најпродаваниот и најнаградуваниот протеин во светот

  • голем удел на протеини: 24 гр по сервирање
  • содржи whey protein isolates (WPI)
  • содрќи Hydrowhey - стратешки хидролизирани whey пептиди со мала молекуларна маса 
  • Aminogen и останати дигестивни ензими за поголема искористеност
  • преку 4g Глутамин по сервирање
  • Повеќе од 5g BCAA (Леуцин, Изолеуцин и Валин) во секое сервирање

ИЗВЕСТУВАЊЕ:

Проверете го вашиот Optimum Gold Standard 100% Whey преку декларацијата и оригиналната сметка. 

Продуктот е најфалсификуваниот протеин. Се работи за храна затоа бидете сигурни што внесувате во вашето тело за да не ги нарушите вашите спортски цели и да го нарушите вашето здравје.

Употреба:

 

Во шејкер вметнете 250 - 300 мл вода (за подобра апсорпција) или млеко со ниска масленост (за подобар вкус) и растворете 1 сервирање (cca 29g) Gold Standard 100% Whey. Препорачано е да се користи 2 - 3 пати дневно по едно сервирање наутро, после тренинг или било кога сакате да го зголемите вашиот протеински внес.

Збогатете го вашиот шејк со свежо или замрзнато овошје, путер од кикирики, ленено масло и останати состојки кои ќе го претворат вашиот шејк во високопротеински оброк.

Одлично делува заедно и со останати продукти како креатин, глутамин, BCAA или јаглехидрати (декстроза, малтодекстрин и vitargo) и формира моќна комбинација за обнова и изградба на мускулна маса.

.

ВИДЕО:

Состав:

 

Нутритивни вредности 30,4 g (1 сервирање) 100 g

Енергетска вредност

113 kcal/ 474 kJ 372 kcal/ 1558 kJ

Масти

1,1 g 3,8

-од кои заситени

0,7 g 2,3

Јаглехидрати

1,8 g 5,8

-од кои шеќери

1,2 g 3,9

Влакна

0,6 g 1,9

Протеини

23,9 g 78,5

Сол

0.185 g 0.610

Натриум

74 mg 244 mg

Калциум

141 mg (58% PU*) 463 mg

*Препорачан калориски внес за просечна возрасна личност (8 400 kJ/2 000 kcal)

Овој состав се однесува на Double Rich Chocolate вкусот и во останатите опции вредностите можат да варираат

Состојки: Протеински бленд (изолат од протеин од сурутка* (емулгатор: соја лецитин), концентрат од протеин од сурутка*, хидролизиран изолат од протеин од сурутка*), обезмастено какао во прав, ароми, засладувач (ацесулфам K, сукралоза), комплекс на ензими: амилаза, протеаза, целулоза, бета–Д-галактоза, липаза. *од млеко.

Информации за лаергени: Содржи млеко. Може да содржи траги од глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Пакување:

 

4540гр

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

Поврзани производи

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024