Цена

1.732ден
Во цените е вклучен и ДДВ
Бесплатна достава

{{business_unit.name}} Не е достапно {{business_unit.name}} Количините се ограничени {{business_unit.name}} Достапно {{business_unit.name}} Достапно во рок од 3-5 работни дена

Doc Hyaluronic 50ml

Doc Hyaluronic Acid чиста био-хијалуронска киселина, произведенa по пат на Био-ферментација на микроорганизми и не содржи животински елементи. Doc Hyaluronic висококвалитетен додаток во исхрана за пиење, со висока молекуларна тежина од ~ 1.500.000 Далтони, што овозможува брза апсорпција и висока ефикасност во организмот. Хијалуронската киселина внесена орално во најголем процент завршува во кожата и зглобовите.

Хијалуронската киселина допринесува за длабока хидратација и еластичност на кожата, здраво функционирање на зглобовите, анти-воспалително дејство. Подобрување на функцијата на мускулно-скелетен систем.

Единствен производ на пазарот кој има двојна употреба.

ü Може да се користи за орална употреба или

ü  Се нанесува на чиста, сува или влажна кожа.

Високо концентрирана био-хијалуронска киселина 10mg во 1 ml.

Doc Hyaluronic Acid е корисен во следниве телесни функции:

Мускулно-скелетен систем

·         Ги подмачкува зглобовите, со што се намалува триењето и ја подобрува нивната мобилност.

·         Ги штити зглобовите, мускулите и ‘рскавицата против стареењето.

·         Ги апсорбира вибрациите што се јавуваат за време на вежбањето, и додека зглобовите се движат воопшто.

·         Го намалува воспалението со ублажување на болката.

Кожа

·         Дава влажност на кожата и притоа и овозможува младешки изглед,.

·         Ја зголемува еластичноста на кожата.

·         Спречува настанување на брчки.

·         Помага да се создаде ново ткиво со спречување на лузни.

·         Помага за заздравување на раните.

Очи

·         Обезбедува влага во очите и им помага да останат чисти, подмачкани и здрави.

 Кардиоваскуларен систем

·         Може да допринесе во навлажнување и подмачкува срцеви залистоци.

Doc Hyaluronic Acid се препорачува на:

·         Секој кој има проблеми со зглобовите. Жените во менопауза кои чувствуваат замор или болка во зглобовите.

·         Секој постар од 50 години, за одржување на здравјето на очите и кардиоваскуларниот систем, како и за ублажување на болката во коските и зглобовите.

·         Секој кој редовно вежба, да го намали триењето во зглобовите, да го врати мускулното ткиво и побрзо да ги лекува повредите.

·         Секој кој сака да ги заштити зглобовите како превенција, да го забави стареењето и да ја освежи кожата, косата и ноктите и да им даде младешки изглед.

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

Дозирање.

·         За Пиење: Препорачаната доза е 7 капки (1ml) 1-3 пати на ден пред јадење (на празен желудник). Може да се консумира чист или растворен во вода или сок.

·         За нанесување на кожа: Доколку се употребува на кожата, нанесете 1-2 капки директно сува или влажна кожа и внимателно протријте.

Луѓето кои се чувствителни или алергични на било која од состојките на додатоците во исхраната треба да избегнуваат да ги користат. Не го надминувајте препорачаното дневно дозирање. Диететски додатоци не треба да се користат како замена за урамнотежена исхрана. Да се чува подалеку од дофат на деца. Овој производ не е наменет за спречување или лекување на болест кај луѓе. Консултирајте се со Вашиот доктор ако сте бремени, доите, се лекувате или имате здравствени проблеми.

Активни состојки   

Количество во доза (1 ml)

Хејлуронска киселина

                                   10 mg

Коментирајте и оценете го производот

ДА НЕ
Вашата е-пошта нема да биде објавена и ќе се користи само за одговор на вашиот коментар.

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2024