Ракавици за фитнес

Ракавиците за фитнес или теретана станаа составен дел од опремата што ја носиме со нас на тренинг. Нивната главна цел е да ги заштитат рацете од гребаници и да спречат создавање на плускавци, но и да ја апсорбираат потта од дланките, со цел да се обезбеди сигурно и добро држење. Добар, цврст и сигурен стисок е неопходен кога работите со опрема, а особено кога вежбате со поголеми тежини. Во понудата најдете најразлични модели, со или без прсти, со или без траки за зглоб, со кои дополнително ќе го зацврстите зглобот на раката, што на крајот ќе резултира со подобра изведба на движењата и намалување на можноста за повреда. За припадничките на понежниот пол, постојат модели од фенси колекцијата на Zoe или едноставно изберете го вашиот омилен херој на DC Comics, бидејќи ние сме носители на лиценцата на Warner bros.

Филтрирај
Цена
Распон: 660 ден - 1690 ден
Бренд
Големина
Core XT Gloves, Blue
Atleticore
660ден
Hero Gloves Retro, Batman
DC Comics
660ден
Hero Gloves Core, Batman
DC Comics
1.110ден
Hero Gloves Core, Bane
DC Comics
1.110ден
CROSSFITTER GLOVES BLACK ZEBRA
Atleticore
1.230ден
Fusion Grip Gloves, Red
Atleticore
990ден
Lizard Grip Gloves , Black
Atleticore
1.690ден
Бесплатна достава
Pro Grip Gloves, Black
Atleticore
1.140ден
Ракавици Power Grip
Kineta
1.690ден
Бесплатна достава
Core XT Gloves, Camouflage
Atleticore
660ден
Core XT Net Gloves, Black
Atleticore
660ден

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023