Подлоги за вежбање

Простирката или подлогата за вежбање има неколку функции за кои се користи за време на тренинг. Првата е секако заштитата на подовите од механички оштетувања предизвикани од одредено триење, влечење или паѓање на опремата. Друга функција е секако термичката заштита која се обезбедува кога вежбаме на самиот под, без разлика дали тоа е заштита од студот на површината/подот, или дали е топлинска заштита од триењето што се јавува кога го движиме нашето тело по површината на под. Тешко е да се замисли јога, пилатес, аеробик или едноставно правење стомачни и склекови без користење на подлога. Нудиме модели со различни големини и дебелини, како и материјали од кои се направени. Опремете го вашиот дом, теретана или центар за рехабилитација со висококвалитетни душеци од TPE.

Филтрирај
Цена
Распон: 490 ден - 3880 ден
Бренд
Дебелина
Димензии
Материјал
Zoe My Precious Yoga Mat Black
Zoe
3.200ден
Бесплатна достава
ZOE, My Everyday ECO TPE Yoga Mat, Nude
Zoe
2.150ден
Бесплатна достава
ZOE, My Everyday ECO TPE Yoga Mat, Purple
Zoe
2.150ден
Бесплатна достава
UFC Training Mat, Red
UFC
1.320ден
Eva mat  подлога
Atleticore
490ден
Подлога за јога TPE
Kineta
3.880ден
Бесплатна достава
Studio Подлога
Kineta
2.840ден
Бесплатна достава
Emotion подлога
Gymstick
3.200ден
Бесплатна достава
Подлога Gymstick, 160х80х0,6 см
Gymstick
1.850ден
Бесплатна достава
Подлога Gymstick, 200х100х0,6 см
Gymstick
2.290ден
Бесплатна достава
Atleticore, TPE Yoga Mat, Military
Atleticore
1.660ден
Бесплатна достава
НБР Простирка јога црна, Atleticore, 180цм
Atleticore
1.650ден
Бесплатна достава

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ ЈА АКЦИЈАТА

Пријавете се за нашиот билтен и бидете во тек со најновите промоции и новости!


Софтверот за продавницата © Polleo Sport 2008 - 2023